Kabiny prysznicowe Artwegera

2007-11-14 14:48

Od chwili opracowania pierwszego modelu kabiny (1975 rok), przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji ekskluzywnych kabin prysznicowych. W 2001 roku firma utworzyła w Łodzi spółkę obejmującą centrum logistyczne, magazyn i salon wystawowy.

Firma Artweger powstała w 1923 roku w Austrii. Produkty, na których rozwój firma kładzie największy nacisk i którym zawdzięcza swoją pozycję na rynku to kabiny prysznicowe.


Kabiny prysznicowe z serii Lifeline  


Przesuwne drzwi montowane są na czterech wózkach: po dwa na dole i na górze, z których każdy składa się z trzech łożysk i specjalnie zaprojektowanych sprężyn. Pozwala to lekko, a zarazem stabilnie przesuwać tafle hartowanego szkła o grubości 6 mm. Konstrukcja dolnych wózków umożliwia szybkie wypinanie drzwi, co znacznie ułatwia czyszczenie kabiny. Zachowanie czystości wspomaga również nakładana przez producenta powłoka Art-Clean wygładzająca pierwotne nierówności powierzchni szkła i chroniąca ją przed osadzaniem się kamienia, zanieczyszczeń lub bakterii. W kabinach zastosowano specjalny system otwierania drzwi. Zamontowane od wewnątrz drzwi przesuwne pozostawiają dużo wolnej przestrzeni przed kabiną. Wszystkie uszczelki i wypełnienia silikonowe ukryte są pod profilem maskującym. Nakładki uchwytów dostępne są w 24 kolorach profili oraz dodatkowo jako chromowane lub złote.Wszystkie profile boczne posiadają 3 cm tolerancję montażu, co znacznie ułatwia instalację kabiny.
W skład serii wchodzą kabiny kwadratowe, pentagonalne, półokrągłe oraz drzwi do wnęk. Producent oferuje także na specjalne zamówienie rozmiary niestandardowe.

Dane techniczne:
Wysokość kabiny -190 cm,
3 cm tolerancja montażu,
Dostępne 24 kolory profili.


Kabina prysznicowa z serii Inline 

Swój odmienny wygląd kabiny zawdzięczają wyższym o 10 cm od elementów stałych drzwiom, ich pastelowej barwie oraz oryginalnemu kształtowi. Wypukłe drzwi, przesuwane na zewnątrz, zwiększają przestrzeń w kabinie, natomiast wbudowana półeczka umożliwia umieszczenie na drzwiach przyborów do mycia. Drzwi wykonane z przeźroczystego tworzywa sztucznego są jednocześnie lekkie i bardzo stabilne. Dzięki łatwym do wypinania elementom przesuwnym występującym w trzech kolorach: niebieskim, pomarańczowym i białym można zmienić skrzydła drzwi.
Łatwe do wypinania drzwi - to również skuteczniejsze mycie kabiny.
Wszystkie stosowane materiały i elementy są gładkie i łatwe w czyszczeniu. Oferowany przez firmę specjalny zestaw do pielęgnacji kabin gwarantuje utrzymanie higieny w łazience.
Na targach targach ISH 2001 we Frankfurcie nad Menem kabiny otrzymały prestiżową nagrodę Design Plus za wytyczanie nowych dróg w rozwoju wzornictwa i technicznych rozwiązań w kabinach prysznicowych.

Dane techniczne:
Wysokość kabiny - 200 cm,
Wymienne, przesówne drzwi,
Dostępne 24 kolory profili.


Kabiny prysznicowe z serii Skyline Vision 

Stabilna konstrukcja zapewnia szklanym drzwiom bez ramy pewne oparcie. Przesunięty punkt
obrotu umożliwia chowanie się części drzwi do wewnątrz kabiny, co pozwala uzyskać więcej miejsca przy aranżacji łazienek. Uchwyt na drzwiach jest jednocześnie wieszakiem na ręczniki. Umieszczona w różnych pozycjach blokada drzwiowa łagodnie i pewnie ogranicza kąt otwierania drzwi obrotowych. W kabiniach Skyline Vision, tak jak i w pozostałych modelach, firma zastosowała najwyższej jakości 6 mm szkło hartowane odporne na pękanie spełniające wymogi normy DIN 1249. Nakładana przez producenta powłoka Art.-Clean wygładza pierwotne nierówności powierzchni szkła i chroni ją przed osadzaniem się kamienia, zanieczyszczeń lub bakterii.
Możliwy jest wybór pomiędzy kabinami na prostej ścianie (tzw. wolnostojącymi), kabinami narożnymi oraz drzwiami obrotowymi do wnęk. Kabiny narożne mogą mieć różne kształty: od wersji najprostszych, a zarazem najtańszych - kabin kwadratowych, poprzez kabiny pentagonalne, aż do kabin półokrągłych.

Dane techniczne:
Wysokość kabiny -190 cm
Drzwi otwierane z lewej lub prawej strony.
Pasuje do wszystkich popularnych brodzików.
Dostępne 24 kolory profili.


Kabiny prysznicowe z serii Cityline Clasic i Cityline Point 

Wąskie profile i gruba listwa magnetyczna pozwalają na szczelne zamknięcie szklanych drzwi o grubości 6 mm. Szkło można zamówić z powłoką Art.-Clean. Uzupełnieniem kabiny może być Artpanel wykonany ze sztucznego kamienia dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: biały, szary i czarny melanż. Panel wyposażony jest w ręczny natrysk z 3 rodzajami strumienia wody, pojemnik na przybory kąpielowe, 6 bocznych dysz, termostat oraz opcjonalnie siedzisko.
Seria Cityline Point różni się od serii Cityline Clasic okrągłymi zawiasami.
W przypadku obydwu serii profile i zawiasy mogą występować w 24 kolorach. Aluminiowe części kabin mogą być również pokryte naturalnym chromem, a zawiasy i uchwyty mogą być wykonane w kolorze złotym.

Dane techniczne:
Wysokość kabiny -190 cm
Do wyboru drzwi otwierane z lewej lub prawej strony, lub dwudrzwiowe
Pasuje do wszystkich popularnych brodzików.
Dostępne wersje: kabina półokrągła z drzwiami jednoskrzydłowymi lub dwuskrzydłowymi,
pięciokątna, drzwi skrzydłowe we wnęce, ściana boczna, wejście narożne (kabiny
kwadratowe), parawany nawannowe.
Dostępne 24 kolory profili.


Kabiny prysznicowo-parowe z serii Body & Soul 

Kabiny parowe występują w dwóch wersjach: Body & Soul III i Body & Soul V. Pierwsza jest kabiną parową bez tylnych ścianek. Brodzik tej kabiny wyposażony jest w specjalny aluminiowy kołnierz, na który zachodzą płytki stanowiące ścianki kabiny. Brodzik wykonany z konglomeratu imitującego lity kamień idealnie przylega do glazury, dając całkowicie wodoszczelne połączenie bez użycia fugi silikonowej.
Druga wersja - kabina parowa Body & Soul V jest wyposażona w ścianki tylne z konglomeratu dostępne w trzech kolorach: białym, czarnym lub szarym melanżu. Zamontowany w kabinie Artpanel posiada system kąpieli parowej, specjalny sufit zatrzymujący ciepło, rozkładane siedzenie, sześć ruchomych dysz bocznych i termostat. Do specjalnej rynienki znajdującej się przy wylocie pary można dodać kilka kropel olejku zapachowego. Naturalne szkło może zostać pokryte powłoką Art.-Clean.

Dane techniczne:

Wysokość kabiny (w zależności od wersji) 211 lub 225 cm.
Do wyboru drzwi otwierane z lewej lub prawej strony.
Dostępne 24 kolory profili.
Podłączenie prądu 230V/2KW; certyfikat B.


Kabiny prysznicowe z serii Woodline 

Wykonana w całości z kanadyjskiego drewna cedrowego impregnowanego specjalnie dobranymi naturalnymi olejkami, dzięki którym drewno może oddychać. Profile kabiny, brodzik, panel prysznicowy, obudowa do brodzika, zawiasy, a nawet ich trzpienie zostały wykonane z drewna cedrowego. Z kabiną zintegrowany jest Artpanel Woodline posiadający sześć dysz bocznych, ręczny prysznic z trzema rodzajami strumienia, pojemnik na przybory kąpielowe i termostat.
W kabinie zastosowano najwyższej jakości 6 mm szkło, odporne na pękanie hartowane (naturalne jasne) spełniające wymogi normy DIN 1249.Dane techniczne:

Wysokość kabiny -190 cm, wysokość kabiny z drewnianym brodzikiem - 187 cm. Dostępne wersje: kabina półokrągła z brodzikiem lub półokrągła bez brodzika

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej