Brodzik z listwą maskującą

2008-10-07 14:11
Brodzik z listwą maskującą
Autor: Wedi Polska Brodzik z listwą maskującą

Ciekawym rozwiązaniem, wykorzystanym w brodziku prysznicowym zlicowanym z podłożem, jest zastosowanie liniowego odpływu, który - oprócz oryginalnego wyglądu - zapewnia brodzikowi nowe funkcje.

W brodziku Fundo Riolita woda spływa przez wąską szczelinę pomiędzy listwą maskującą a posadzką z płytek. Przez tak zaprojektowany odpływ w ciągu sekundy przepłynąć może 0,8 litra wody. Listwa maskująca - wykonana ze stali nierdzewnej zapewnia oryginalny wygląd brodzika, a po dostosowaniu jej wysokości (regulacja odbywa się za pomocą śrub w odpływie) komponuje się z płytkami i innymi posadzkami grubościach od 3-20 mm.

Instalacja całego systemu (brodzik - płyta, odpływ oraz maskownica odpływu) jest na tyle prosta, że może być wykonana przez jedną osobę. Fabryczny montaż odpływu w elemencie podłogowym zaoszczędza czas i zapewnia całkowitą szczelność brodzika. Brodzik Riolita - podobnie jak inne z serii Fundo - jest fabrycznie wyposażony w odpowiedni spadek, który ułatwia prawidłową jego instalację i odpływ wody. Możliwość wyjmowania sitka i odpływu kanalizacyjnego ułatwia utrzymanie czystości. Listwy maskujące dostępne są w trzech opcjach: Standard i Deluxe, umożliwiają zastosowanie płytek o grubościach od 3-20 mm oraz Tileable do płytek grubości od 8-30 mm.
Wymiary płyty: 120 x 90 cm. Miejsce do pozostawienia w wylewce: płyta 4 cm, miejsce na odpływ 13 cm. Średnica rury odpływowej wynosi 50 mm.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej