Brodzik z listwą maskującą

2008-10-07 14:11
Brodzik z listwą maskującą
Autor: Wedi Polska Brodzik z listwą maskującą

Ciekawym rozwiązaniem, wykorzystanym w brodziku prysznicowym zlicowanym z podłożem, jest zastosowanie liniowego odpływu, który - oprócz oryginalnego wyglądu - zapewnia brodzikowi nowe funkcje.

W brodziku Fundo Riolita woda spływa przez wąską szczelinę pomiędzy listwą maskującą a posadzką z płytek. Przez tak zaprojektowany odpływ w ciągu sekundy przepłynąć może 0,8 litra wody. Listwa maskująca - wykonana ze stali nierdzewnej zapewnia oryginalny wygląd brodzika, a po dostosowaniu jej wysokości (regulacja odbywa się za pomocą śrub w odpływie) komponuje się z płytkami i innymi posadzkami grubościach od 3-20 mm.

Instalacja całego systemu (brodzik - płyta, odpływ oraz maskownica odpływu) jest na tyle prosta, że może być wykonana przez jedną osobę. Fabryczny montaż odpływu w elemencie podłogowym zaoszczędza czas i zapewnia całkowitą szczelność brodzika. Brodzik Riolita - podobnie jak inne z serii Fundo - jest fabrycznie wyposażony w odpowiedni spadek, który ułatwia prawidłową jego instalację i odpływ wody. Możliwość wyjmowania sitka i odpływu kanalizacyjnego ułatwia utrzymanie czystości. Listwy maskujące dostępne są w trzech opcjach: Standard i Deluxe, umożliwiają zastosowanie płytek o grubościach od 3-20 mm oraz Tileable do płytek grubości od 8-30 mm.
Wymiary płyty: 120 x 90 cm. Miejsce do pozostawienia w wylewce: płyta 4 cm, miejsce na odpływ 13 cm. Średnica rury odpływowej wynosi 50 mm.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej