Zintegrowany budynek

2008-08-26 17:53

Inteligentna instalacja V8tech MMC wyróżnia się konkurencyjną ceną, łatwością w obsłudze i pełną integracją dotychczas stosowanych systemów. Na konferencji, która odbyła się 20 marca 2008 r. firma Luxmat zaprezentowała najnowszy system inteligentnego budynku.

System Luxmat V8tech MMC (Multi Media Control) jest inteligentną instalacją przeznaczoną do kompleksowego zarządzania automatyką budynkową. Zalety systemu to przede wszystkim konkurencyjna cena, łatwość w obsłudze i optymalizacja modułów sterujących oraz możliwość integracji wielu systemów stosowanych dotychczas niezależnie. Z punktu widzenia użytkownika dodatkowym atutem jest niewątpliwie możliwość implementacji urządzeń, które obecnie są użytkowane a tym samym redukcji kosztów związanych z zakupem nowego wyposażenia. System Luxmat V8tech MMC może obsługiwać dowolne urządzenie elektryczne za pomocą wielu dostępnych protokołów komunikacyjnych oraz komunikację radiową, podczerwień, czy bluetooth. Może być stosowany w mieszkaniach, apartamentach, domach oraz biurowcach. Integruje wszystkie systemy montowane w budynkach: oświetlenie, klimatyzację, ogrzewanie, wentylację, żaluzje i rolety, a także multimedia. W prosty i przejrzysty sposób skupia obsługę wszystkich mediów elektrycznych w jednym panelu dotykowym lub bezprzewodowym urządzeniu typu PDA. Jednym dotknięciem palca można uruchomić multimedia, opuścić żaluzje, ustawić odpowiednią temperaturę oraz włączyć oświetlenie. Istnieje możliwość kreowania "scen", czyli logicznych ciągów wydarzeń i grup zadań wykonanych przez wiele urządzeń po użyciu jednego przycisku. Definiowanie i programowanie "scen" ogranicza jedynie wyobraźnia użytkowników. Sterowanie wybranymi funkcjami systemu możliwe jest za pośrednictwem telefonu komórkowego oraz zdalnie przez internet.

Zintegrowany budynek
Autor: brak danych

 

Podstawowe możliwości systemu to sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją i roletami. We współpracy z oprawami i czujnikami ruchu lub obecności zapewnia zaawansowane zarządzanie oświetleniem całego budynku. Dla domownika oznacza to nie tylko komfort, wygodę, ale również oszczędne gospodarowanie energią elektryczną. Rozwiązanie pozwala także stworzyć strefowe zarządzanie ogrzewaniem, utrzymujące w każdym pomieszczeniu inną, indywidualną temperaturę (jej wysokość w danym pomieszczeniu może być uzależniona od obecności osoby). Dzięki temu można nawet do 30% zmniejszyć ilość zużywanej energii i obniżyć koszty eksploatacji budynku. "Myślący" system potrafi dodatkowo współpracować z instalowanymi w ogrodzie zraszaczami oraz czujnikami temperatury i wilgotności, uwzględniając temperaturę powietrza, poziom opadów i porę dnia.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej