Wytłaczane dwuścienne rury osłonowe

2007-05-31 14:18

Koncepcja przemysłowa polega na jednoczesnym wytłaczaniu dwóch karbowanych rur osłonowych wokół dwóch gładkich rur (typu PEX) i na łączeniu ich za pośrednictwem podłużnego, nieciągłego segmentu materiału.

Firma Corelco zajmująca się od 30 lat wytłaczaniem tworzyw sztucznych zaprezentowała nową koncepcję umożliwiającą wytłaczanie podwójnych rur osłonowych na linii do produkcji gładkich rur typu PEX.
Koncepcja przemysłowa polega na jednoczesnym wytłaczaniu dwóch karbowanych rur osłonowych wokół dwóch gładkich rur (typu PEX) i na łączeniu ich za pośrednictwem podłużnego, nieciągłego segmentu materiału. W razie potrzeby możliwe jest ich rozdzielenie i otrzymanie wyrobu gotowego do użytku.
Linia produkcyjna wywodzi się z klasycznej linii wytłaczania, wyposażona jest w specjalną głowicę oraz zestaw do wstępnego montowania rur. Linią zarządza automat optymalizujący produkcję i umożliwiający osiąganie prędkości produkcji w granicach 15m/min.
Nowy system produkcji odpowiada rosnącym wymogom ciepłownictwa umożliwiając jednocześnie instalatorom znaczne zmniejszenie czasu układania instalacji i polepszenie warunków pracy dzięki zmniejszeniu ciężaru przewodów.
Koncepcja jest owocem licznych prac innowacyjnych prowadzonych przez CORELCO. W roku 1993 firma opracowała proces wytwarzania karbowanych przewodów osłonowych.
Zamiast wpuszczać przewody elektryczne w rurę osłonową po jej wytłoczeniu, proces produkcyjny Corelco polega na wytłaczaniu karbowanych rur osłonowych wokół przewodów elektrycznych, umożliwiając w ten sposób uzyskanie wyrobów gotowych do użytku. Osłony rurowe przeznaczone są do wykonywania instalacji elektrycznych w budownictwie. Wykonane są z poliolefin opóźniających rozprzestrzenianie się ognia.
Firma Corelco zajmuje się również wytłaczaniem siatki plastikowej i krat ochronnych, osiatkowania ostrzegawczego do biegnących pod ziemią instalacji, siatki do opakowań, folii perforowanej i innych wyrobów z plastiku.

 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej