Webinar: Modernizacja oświetlenia – zwiększenie bezpieczeństwa i atrakcyjności obiektu

2021-05-25 16:13
Magazyn hala
Autor: ZumtobelGroup

Kluczowe czynniki decydujące o modernizacji oświetlenia to koszty inwestycyjne i eksploatacyjne, okres zwrotu poniesionych nakładów oraz poprawa estetyki. Podczas webinaru ekspert firmy ZG Lighting opowiada jak przeprowadzić skuteczną modernizację oświetlenia. Zachęcamy do obejrzenia.

Z punktu widzenia inwestora najbardziej znaczące są koszty inwestycyjne i eksploatacyjne, okres zwrotu poniesionych nakładów. Koszt inwestycji uzależniony jest od ceny, skuteczności świetlnej i liczby nowych opraw/źródeł światła. Audyt oświetlenia pozwala określić potencjał możliwości zaoszczędzenia energii elektrycznej i powinien jednoznacznie wskazywać, czy warto podjąć modernizację.

Więcej o skutecznej modernizacji oświetlenia w nagraniu. 

Agenda webinaru
  • Co zrobić, aby wynajmujący nie skorzystał z oferty zmiany obiektu?
  • Audyt oświetlenia ( określenie oszczędności energii, oszacowanie okresu zwrotu inwestycji)
  • Dostosowanie projektu do aktualnych potrzeb klienta
  • Elastyczność zastosowanych rozwiązań
  • Demontaż i montaż nowego systemu oświetlenia  bez konieczności przerw w działalności firmy
  • Pomiary i dokumentacja powykonawcza
  • Gwarancja na sprzęt i ustalone parametry oświetlenia
  • Umowa serwisowa
  • Audyt przed końcem gwarancji

Odpowiedzi na pytania uczestników webinaru

Podczas webinaru istnieje możliwość zadawania ekspertom prowadzącym webinar pytań na żywo. Uczestnicy webinaru o modernizacji oświetlenia pytali o parametry produktów, referencyjne realizacje oraz o możliwość współpracy.

Zamieszczamy odpowiedzi na zadane podczas webinaru pytania:

Czy wyliczenia to standard czy są normy?

Obliczenia natężenia oświetlenia wykonujemy zgodnie z zaleceniami Polskiej Normy w programie Relux. Obliczenia czasu amortyzacji inwestycji wykonujemy we własnym arkuszu kalkulacyjnym EnergyCalk. Proszę o kontakt mailowy na adres Michal.Walentek@zumtobelgroup.com w celu udostępnienia takiego arkusza.

Czy macie Państwo jakieś porównanie z innymi firmami oświetleniowymi? Np. jakieś zestawienie parametrów itp. ?

Tak, mamy porównanie parametrów oświetleniowych naszych opraw jak np. wydajność, trwałość, parametr L itp. w porównaniu z konkurencją. Proszę o kontakt mailowy w celu udostępnienia takich danych.

Czy projekty oświetlenia także Państwa firma robi? Czy jeśli mam już projekt hali, podejmiecie się ewentualnego sprawdzenia takiego projektu?

Tak, mamy własny Dział Projektowy z bardzo dużym doświadczeniem. Możemy również sprawdzić poprawność Pana projektu lub wykonać własny na podstawie dostarczonych wytycznych. Proszę o kontakt mailowy na adres Michal.Walentek@zumtobelgroup.com.

Dzień dobry, czy realizują Państwo projekty zgodnie z obecnym trendem HCL, czyli human centric lighting?

Tak, jesteśmy prekursorem projektów z zastosowaniem opraw oświetleniowych zgodnych z HCL w Polsce. Mamy już realizacje w tym standardzie. Proszę o kontakt mailowy w celu przesłania dodatkowych informacji.

Czy możecie pochwalić się jakiś obiektami referencyjnymi?

Tak, mamy referencje od naszych Klientów. Proszę o kontakt mailowy w celu ich udostępnienia. Dodatkowo udostępniamy listę zrealizowanych przez Zumtobel Group Polska tematów w ostatnich latach.

Czy szukacie Państwo firmy instalacyjnej - Szczecin i okolice?

Lista firm, z którymi współpracujemy nie jest zamknięta. Zapraszamy do współpracy :)

Jeden z producentów opraw oświetleniowych podaje w karcie technicznej "minimalną trwałość użytkową 50 000 h".  Jak to wygląda u Państwa?

Minimalna trwałość opraw Zumtobel to 50 000 h. W ofercie mamy oprawy z trwałością nawet 100 000 h przy spadku strumienia pod koniec okresu gwarancji L80, L90 a nawet L95. Proszę o kontakt mailowy na adres Michal.Walentek@zumtobelgroup.com w celu przekazania dodatkowych informacji.

Czy robicie bezpłatny audyt oraz wycenę?

Wykonujemy bezpłatny audyt, projekt i kompletną wycenę modernizacji. Proszę o kontakt mailowy.

Druga firma w Europie? Czy pod względem ilości inwestycji?

Pod względem obrotu.

Jak wykonywany jest audyt?

Audyt wykonujemy na podstawie wizyty naszych Projektantów w analizowanym obiekcie, zliczeniu aktualnych opraw, określeniu ich mocy, wymagań Klienta… Wykonujemy kompletny (czyli z montażem opraw) projekt nowej instalacji oświetleniowej. Proszę o kontakt, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wykonamy bezpłatny audyt w Pana obiekcie.

Czy byłaby możliwość modernizacji obiektu na Ukrainie?

Przy spełnieniu kilku warunków jest to możliwe. Proszę o kontakt to udzielę szczegółowej odpowiedzi.

W jakich modelach finansowania pracujecie?

Chętnie pomożemy przy uzyskaniu leasingu z BNP Paribas. Nie jesteśmy jednak stroną w finansowaniu.

Parametr 50 000 h - jakie L i jakie B?

To zależy dla jakich rodzin opraw, najczęściej to L90 i L95. Parametr B to B50 lub B10 przy czym rozumiemy go jako procent całkowitej liczby diod jaki świeci ze słabszym niż zadeklarowany po np. 50.000h strumieniem. Czyli B10 oznacza, że strumień 10% wszystkich diod świeci słabiej niż np 95% (L95) początkowego strumienia, pozostałe świecą zgodnie z deklaracją lub mocniej. Chętnie udzielę więcej informacji, zapraszam do kontaktu na adres Michal.Walentek@zumtobelgroup.com.

Webinar poprowadzili
Jarosław Barański -  Dyrektor Sprzedaży
Jarosław Barański - Dyrektor Sprzedaży
Michał Walentek- Menadżer Sprzedaży ZG Lighting
Michał Walentek- Menadżer Sprzedaży ZG Lighting
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej