Webinar: Modernizacja oświetlenia – zwiększenie bezpieczeństwa i atrakcyjności obiektu

2021-05-25 16:13
Magazyn hala
Autor: ZumtobelGroup

Kluczowe czynniki decydujące o modernizacji oświetlenia to koszty inwestycyjne i eksploatacyjne, okres zwrotu poniesionych nakładów oraz poprawa estetyki. Podczas webinaru ekspert firmy ZG Lighting opowiada jak przeprowadzić skuteczną modernizację oświetlenia. Zachęcamy do obejrzenia.

Z punktu widzenia inwestora najbardziej znaczące są koszty inwestycyjne i eksploatacyjne, okres zwrotu poniesionych nakładów. Koszt inwestycji uzależniony jest od ceny, skuteczności świetlnej i liczby nowych opraw/źródeł światła. Audyt oświetlenia pozwala określić potencjał możliwości zaoszczędzenia energii elektrycznej i powinien jednoznacznie wskazywać, czy warto podjąć modernizację.

Więcej o skutecznej modernizacji oświetlenia w nagraniu. 

Agenda webinaru
  • Co zrobić, aby wynajmujący nie skorzystał z oferty zmiany obiektu?
  • Audyt oświetlenia ( określenie oszczędności energii, oszacowanie okresu zwrotu inwestycji)
  • Dostosowanie projektu do aktualnych potrzeb klienta
  • Elastyczność zastosowanych rozwiązań
  • Demontaż i montaż nowego systemu oświetlenia  bez konieczności przerw w działalności firmy
  • Pomiary i dokumentacja powykonawcza
  • Gwarancja na sprzęt i ustalone parametry oświetlenia
  • Umowa serwisowa
  • Audyt przed końcem gwarancji

Odpowiedzi na pytania uczestników webinaru

Podczas webinaru istnieje możliwość zadawania ekspertom prowadzącym webinar pytań na żywo. Uczestnicy webinaru o modernizacji oświetlenia pytali o parametry produktów, referencyjne realizacje oraz o możliwość współpracy.

Zamieszczamy odpowiedzi na zadane podczas webinaru pytania:

Czy wyliczenia to standard czy są normy?

Obliczenia natężenia oświetlenia wykonujemy zgodnie z zaleceniami Polskiej Normy w programie Relux. Obliczenia czasu amortyzacji inwestycji wykonujemy we własnym arkuszu kalkulacyjnym EnergyCalk. Proszę o kontakt mailowy na adres Michal.Walentek@zumtobelgroup.com w celu udostępnienia takiego arkusza.

Czy macie Państwo jakieś porównanie z innymi firmami oświetleniowymi? Np. jakieś zestawienie parametrów itp. ?

Tak, mamy porównanie parametrów oświetleniowych naszych opraw jak np. wydajność, trwałość, parametr L itp. w porównaniu z konkurencją. Proszę o kontakt mailowy w celu udostępnienia takich danych.

Czy projekty oświetlenia także Państwa firma robi? Czy jeśli mam już projekt hali, podejmiecie się ewentualnego sprawdzenia takiego projektu?

Tak, mamy własny Dział Projektowy z bardzo dużym doświadczeniem. Możemy również sprawdzić poprawność Pana projektu lub wykonać własny na podstawie dostarczonych wytycznych. Proszę o kontakt mailowy na adres Michal.Walentek@zumtobelgroup.com.

Dzień dobry, czy realizują Państwo projekty zgodnie z obecnym trendem HCL, czyli human centric lighting?

Tak, jesteśmy prekursorem projektów z zastosowaniem opraw oświetleniowych zgodnych z HCL w Polsce. Mamy już realizacje w tym standardzie. Proszę o kontakt mailowy w celu przesłania dodatkowych informacji.

Czy możecie pochwalić się jakiś obiektami referencyjnymi?

Tak, mamy referencje od naszych Klientów. Proszę o kontakt mailowy w celu ich udostępnienia. Dodatkowo udostępniamy listę zrealizowanych przez Zumtobel Group Polska tematów w ostatnich latach.

Czy szukacie Państwo firmy instalacyjnej - Szczecin i okolice?

Lista firm, z którymi współpracujemy nie jest zamknięta. Zapraszamy do współpracy :)

Jeden z producentów opraw oświetleniowych podaje w karcie technicznej "minimalną trwałość użytkową 50 000 h".  Jak to wygląda u Państwa?

Minimalna trwałość opraw Zumtobel to 50 000 h. W ofercie mamy oprawy z trwałością nawet 100 000 h przy spadku strumienia pod koniec okresu gwarancji L80, L90 a nawet L95. Proszę o kontakt mailowy na adres Michal.Walentek@zumtobelgroup.com w celu przekazania dodatkowych informacji.

Czy robicie bezpłatny audyt oraz wycenę?

Wykonujemy bezpłatny audyt, projekt i kompletną wycenę modernizacji. Proszę o kontakt mailowy.

Druga firma w Europie? Czy pod względem ilości inwestycji?

Pod względem obrotu.

Jak wykonywany jest audyt?

Audyt wykonujemy na podstawie wizyty naszych Projektantów w analizowanym obiekcie, zliczeniu aktualnych opraw, określeniu ich mocy, wymagań Klienta… Wykonujemy kompletny (czyli z montażem opraw) projekt nowej instalacji oświetleniowej. Proszę o kontakt, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wykonamy bezpłatny audyt w Pana obiekcie.

Czy byłaby możliwość modernizacji obiektu na Ukrainie?

Przy spełnieniu kilku warunków jest to możliwe. Proszę o kontakt to udzielę szczegółowej odpowiedzi.

W jakich modelach finansowania pracujecie?

Chętnie pomożemy przy uzyskaniu leasingu z BNP Paribas. Nie jesteśmy jednak stroną w finansowaniu.

Parametr 50 000 h - jakie L i jakie B?

To zależy dla jakich rodzin opraw, najczęściej to L90 i L95. Parametr B to B50 lub B10 przy czym rozumiemy go jako procent całkowitej liczby diod jaki świeci ze słabszym niż zadeklarowany po np. 50.000h strumieniem. Czyli B10 oznacza, że strumień 10% wszystkich diod świeci słabiej niż np 95% (L95) początkowego strumienia, pozostałe świecą zgodnie z deklaracją lub mocniej. Chętnie udzielę więcej informacji, zapraszam do kontaktu na adres Michal.Walentek@zumtobelgroup.com.

Webinar poprowadzili
Jarosław Barański -  Dyrektor Sprzedaży
Jarosław Barański - Dyrektor Sprzedaży
Michał Walentek- Menadżer Sprzedaży ZG Lighting
Michał Walentek- Menadżer Sprzedaży ZG Lighting
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej