System TL5

2007-05-31 14:29

Jest to generacja sprzętu oświetleniowego, który spełnia zapotrzebowanie rynku na: energooszczędne świetlówki o niewielkich rozmiarach, mniejsze oprawy, dające większą swobodę w zakresie projektowym oraz wysokiej jakości optykę i elektronikę oświetleniową.

System oświetleniowy TL5 firmy Philips

 Sumaryczne ograniczenie zużycia energii w stosunku do rozwiązań opartych o świetlówki standardowe może sięgać nawet 70%. Firma osiągnęła taki standard stosując nowe, bardziej efektywne świetlówki, udoskonalone elementy optyczne opraw, zoptymalizowane wartości strumienia świetlnego oraz systemy automatycznego sterowania oświetleniem. Przy wysokiej skuteczności świetlnej sięgającej nawet 104 lm/W świetlówki TL5 w oprawach o wysokiej sprawności pozwalają znacząco zredukować moc zainstalowaną.
Instalacje tego typu umożliwiają radykalne obniżenie wszystkich kosztów związanych z całoroczną eksploatacją kompletnego systemu oświetlenia, zarówno kosztów energii, jak i kosztów zakupu nowych lamp i ich wymiany.
Dodatkowym czynnikiem energooszczędnym jest utrzymywanie stałego strumienia świetlnego świetlówek w czasie eksploatacji (spadek strumienia świetlnego po 10 000 godzin pracy wynosi 5%, w systemie standardowym - 16%), dzięki czemu możliwe jest stosowanie niższych wartości współczynnika zapasu przy projektowaniu oświetlenia.
Ważną cechą proponowanych przez firmę nowych rozwiązań jest możliwie wysoki komfort dla użytkownika. Elementy optyczne OLC stosowane w oprawach systemu TL5 zapewniają wysoki komfort pracy wzrokowej, optymalną sprawność oświetlenia przy równoczesnym ograniczeniu olśnienia. Jest to połączenie komfortu i funkcjonalności w dziedzinie oświetlenia.
Standardem w nowym systemie jest stosowanie elektronicznych układów stabilizacyjno-zaponowych wysokiej częstotliwości. Związane z tym zalety poza energooszczędnością to: brak tętnienia źródeł światła (brak efektu stroboskopowego), natychmiastowy bezmigotliwy zapłon, cicha praca, mniejsza o 25% emisja ciepła, zwiększenie o 50% trwałości świetlówek, praca pod napięciem stałym 220V (układy oświetlenia awaryjnego) oraz możliwość ściemniania opraw świetlówkowych.

Philips System TL5
Autor: brak danych

Charakterystyka:

  • średnica 16 mm,
  • skuteczność świetlna do 104 lm/W,
  • oddawanie barw Ra = 85,
  • znikoma zawartość rtęci,
  • zapłon w temperaturze od - 15oC do +50oC,
  • maksymalny strumień świetlny w temperaturze panującej wewnątrz oprawy 35oC,
  • stała luminacja niezależnie od mocy (długości) świetlówek 1,7 cd/cm2 dla serii HE.

Nowe oprawy TBS515 TL5
Dobrym rozwiązaniem oświetleniowym pomieszczeń biurowych jest nowa produkowana w Polsce oprawa TBS515 TL5. Nowa rodzina opraw charakteryzuje się podobnie jak wszystkie oprawy TL5 niewielkimi rozmiarami (wysokość: 54 mm), wysoką sprawnością, dużym komfortem pracy oraz atrakcyjnym i nowoczesnym wzornictwem. Oprawa jest przeznaczona do montażu w stropach podwieszanych 600 mm oraz stropach o ukrytych profilach.
TBS515 została opracowana z myślą o łatwej instalacji: źródła światła i rastry dostarczane są razem z oprawą, a instalacja w stropie podwieszanym przebiega bez potrzeby demontażu rastrów.
Istnieje możliwość wyboru jednego z trzech rastrów:

  • C7/60, D7/60, C6, D6 - rastry OLC zapewniające doskonałe ograniczenie luminancji
  • MD - wybitnie dekoracyjny raster z zielonkawego półprzeźroczystego tworzywa

Oprawy TBS515 TL5 znajdą zastosowanie przede wszystkim w małych i dużych pomieszczeniach biurowych, biurach o planie otwartym (tutaj szczególnie zalecamy optyki OLC), w salach konferencyjnych i pracowniach komputerowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej