System rur z obrotem - OBO Quick-Pipe

2007-05-31 14:04

Firma OBO Bettermann Polska sp. z o.o. wprowadziła na rynek kombinację klasycznych instalacji rurowych i otwartego układania przewodów. Opatentowany system Quick-Pipe, dzięki kształtkom, zabezpiecza układane przewody przed załamaniem i mechanicznym zniszczeniem. Nadaje się również do układania światłowodów, a także do układania przewodów konfekcjonowanych (z zamontowanymi wtyczkami).

Firma OBO Bettermann Polska sp. z o.o. wprowadziła na rynek kombinację klasycznych instalacji rurowych i otwartego układania przewodów. System nazywa się OBO Quick-Pipe. Nadaje się szczególnie do instalacji natynkowych, gdzie przewody muszą być chronione przed uszkodzeniami bądź zabrudzeniem.


Elementy rurowe Quick-Pipe wyposażone są w pokrywę, która przy obrocie (w uchwycie) zamyka się automatycznie. Quick-Pipe używa się w połączeniu z uchwytami Junior Quick. Montaż instalacji jest następujący:
- należy wcisnąć Quick-Pipe w uchwyty Junior Quick
- ułożyć przewody w otwartej rurce i obrócić Quick-Pipe do tyłu
Specjalne kształtki zapewniają proste układanie przewodów. Łączniki, trójniki i łuki są podzielone na dwie części i mogą być montowane po ułożeniu instalacji. Umożliwia to kompensowanie przerw, powstałych na skutek niedokładnego przycięcia rurek. Łuk 90o może być stosowany do kątów wewnętrznych i zewnętrznych. Kształtki można otwierać aby uzupełniać lub wymieniać przewody.


Opatentowany system Quick-Pipe, dzięki kształtkom, zabezpiecza układane przewody przed załamaniem i mechanicznym zniszczeniem.

Nadaje się również do układania światłowodów, a także do układania przewodów konfekcjonowanych (z zamontowanymi wtyczkami).

Obo Quick-Pipe jest dostępny jest w czterech wymiarach: M16, M20, M25, M32 o długości standardowej 2000 mm.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej