System rur z obrotem - OBO Quick-Pipe

2007-05-31 14:04

Firma OBO Bettermann Polska sp. z o.o. wprowadziła na rynek kombinację klasycznych instalacji rurowych i otwartego układania przewodów. Opatentowany system Quick-Pipe, dzięki kształtkom, zabezpiecza układane przewody przed załamaniem i mechanicznym zniszczeniem. Nadaje się również do układania światłowodów, a także do układania przewodów konfekcjonowanych (z zamontowanymi wtyczkami).

Firma OBO Bettermann Polska sp. z o.o. wprowadziła na rynek kombinację klasycznych instalacji rurowych i otwartego układania przewodów. System nazywa się OBO Quick-Pipe. Nadaje się szczególnie do instalacji natynkowych, gdzie przewody muszą być chronione przed uszkodzeniami bądź zabrudzeniem.


Elementy rurowe Quick-Pipe wyposażone są w pokrywę, która przy obrocie (w uchwycie) zamyka się automatycznie. Quick-Pipe używa się w połączeniu z uchwytami Junior Quick. Montaż instalacji jest następujący:
- należy wcisnąć Quick-Pipe w uchwyty Junior Quick
- ułożyć przewody w otwartej rurce i obrócić Quick-Pipe do tyłu
Specjalne kształtki zapewniają proste układanie przewodów. Łączniki, trójniki i łuki są podzielone na dwie części i mogą być montowane po ułożeniu instalacji. Umożliwia to kompensowanie przerw, powstałych na skutek niedokładnego przycięcia rurek. Łuk 90o może być stosowany do kątów wewnętrznych i zewnętrznych. Kształtki można otwierać aby uzupełniać lub wymieniać przewody.


Opatentowany system Quick-Pipe, dzięki kształtkom, zabezpiecza układane przewody przed załamaniem i mechanicznym zniszczeniem.

Nadaje się również do układania światłowodów, a także do układania przewodów konfekcjonowanych (z zamontowanymi wtyczkami).

Obo Quick-Pipe jest dostępny jest w czterech wymiarach: M16, M20, M25, M32 o długości standardowej 2000 mm.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej