Ściemniacz z programowalnym klawiszem

2008-10-07 15:46

Zdalnie sterowany ściemniacz do włączania, wyłączania oraz regulacji natężenia oświetlenia lamp oświetleniowych żarowych i halogenowych 230 V oraz halogenowych 12 V podłączonych przez transformator rdzeniowy lub elektroniczny. Łączna moc lamp oświetleniowych nie może przekraczać 500 W.

Asortyment firmy KONTAKT SIMON powiększył się o tranzystorowy, zdalnie sterowany ściemniacz serii Classic MS13T, uruchamiany dowolnym pilotem. Programuje się go poprzez kilkukrotne wciśnięcie klawisza ściemniacza oraz naciśnięcie i przytrzymanie wybranego przycisku pilota, który od tej pory będzie odpowiadał za regulację natężenia światła. W każdej chwili urządzenie można przeprogramować, w tym zmianę klawiszy lub przypisaniu ich do kilku urządzeń jednocześnie. Ściemniacz jest odporny na różnego rodzaju zakłócenia wysyłane przez energooszczędne żarówki oraz nie traci zapamiętanego sygnału, nawet po chwilowym zaniku napięcia.

Ściemniacz może być także zamontowany w standardowej instalacji schodowej/krzyżowej, zastępując jeden z łączników schodowych. Pozostałe łączniki schodowe i krzyżowe należy zastąpić przyciskami światło. Montuje się go w puszkach instalacyjnych o średnicy 60 mm dowolnego typu, za pomocą łapek oraz w puszkach pojedynczych i zestawach wielokrotnych za pomocą wkrętów. Może być sterowany ręcznie poprzez naciśnięcie klawisza, dodatkowymi przyciskami światło podłączonymi do ściemniacza lub zdalnie dowolnym pilotem od sprzętu RTV. Ściemniacz jest zabezpieczony przed zwarciem oraz przeciążeniem, w momencie awarii samoczynnie ściemnia lub nawet wyłącza oświetlenie.

dane techniczne
 napięcie zasilania [V]  230 (50 Hz)
 moc obciążenia [W]  20-500
 rodzaj obciążenia  - żarowe i halogenowe 230 V
 - halogenowe 12 V przez transformator rdzeniowy
 - halogenowe 12 V przez transformator elektroniczny
 poziom zakłóceń  zgodny z PN-EN-55015
 stopień ochrony  IP20
 rodzaj pracy  ciągła
 sposób regulacji  - ręcznie (przez naciśnięcie klawisza)
 - zdalnie (dowolnym pilotem)
 masa [g]  110
 zasięg zdalnego sterowania [m]  6 (przy skierowaniu pilota na ściemniacz)

sierpień 2008 r.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej