Rozdzielnica elektryczna, multimedialna volta

2015-06-26 10:14
rozdzielnice elektryczna
Autor: Hager Rozdzielnica multimedialna volta

Udoskonalona rozdzielnica elektryczna volta oraz jej wersja multimedialna, to nowość firmy Hager. Rozdzielnica energii elektrycznej volta zapewnia scentralizowane zarządzanie energią elektryczną i transmisją danych z jednego miejsca. W multimedialnej rozdzielnicy volta mieszczą się wszystkie komponenty komunikacyjne. Można je w łatwy i przejrzysty sposób zamontować na specjalnej, perforowanej, stalowej płycie montażowej.

Multimedialna rozdzielnica volta jest strategicznym urządzeniem dla domowych instalacji. Znajdą w niej miejsce m.in. łącze telefoniczne, adapter ISDN, router DSL, multiswitch TV, wzmacniacz RTV/SAT, splitter i moduły Patch. Wszystko w jednym miejscu bez zwojów kabli.

Patch panele i inne aparaty modułowe montowane są na szynie nośnej, umieszczonej nad płytą perforowaną, połączoną przewodem ochronnym z zaciskiem PE. Dzięki temu spełnione zostają wszystkie wymagania nowego rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2012 r. (Dz. U. z 2012 r. Poz. 1289) ustanawiającego warunki prowadzenia instalacji telekomunikacyjnej w budynkach użyteczności publicznej oraz budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

Multimedialna rozdzielnica elektryczna wyposazona jest w 5 rzędów. Dzięki zwiększeniu obszaru zabudowy o 1 rząd, rozdzielnica powiększyła liczbę modułów do maksymalnie 60. Wyróżnia się zintegrowanym uchwytem montażowym dla 12 modułów multimedialnych. Rozdzielnica została wyposażona również w komponenty telekomunikacyjne. Kolejną standardowo zintegrowaną częścią jest potrójne gniazdo zasilające 230 V. Dodatkowym atutem jest wentylacja grawitacyjna, dzięki specjalnym nacięciom w drzwiach. Rozdzielnica powiela wszystkie korzyści instalacyjne czterech mniejszych wersji.

Montaż rozdzielnicy elektrycznej volta

Rozdzielnica jest łatwa i bezpieczna w montażu: specjalne śruby mocujace, kotwy do ścian kartonowo-gipsowych, możliwość plombowania, wbudowana z przodu i z tyłu poziomica. Poziomica oraz dystansująca rama umożliwia montaż rozdzielnicy na głębokości 72 mm w ścianie murowanej lub kartonowo-gipsowej.

Rozdzielnica elektryczna dostępna jw kolorze białym (RAL9010), drzwi oferowane są także w kolorze srebrnym (RAL9006) lub antracytowym (RAL7016).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej