Panel sufitowy LED: energooszczędna lampa sufitowa alternatywa dla lamp fluorescencyjnych

2011-05-24 13:54
Panel LED: alternatywa dla lamp fluorescencyjnych
Autor: KOBI LIGHT

Panel sufitowy LED to alternatywa dla lamp fluorescencyjnych, potocznie zwanych jarzeniówkami. Lampa LED może być stosowana jako oświetlenie ciągów komunikacyjnych, nowoczesnych biur, gabinetów lekarskich i fryzjerskich oraz reklam.

Lampy LED

Skonstruowanie panelu NELIO 672 zapewnia minimalne zużycia energii, co za tym idzie również długą żywotność. Estetycznie wykonana i lekka konstrukcja, daje możliwość podwieszania panelu.

Jako źródło światła wykorzystane zostały tu wysokiej jakości diody LED (Light Emitting Diodes ). Oznacza to, iż w porównaniu do tradycyjnych żarówek i świetlówek przetwarzają w światło największą część pobieranej energii. W przypadku tradycyjnych żarówek jest to 1,9%, świetlówek 6–9%, a ledów aż do 22%. Rozłożenie ich na całej powierzchni panelu zapewnia idealne rozproszenie światła, tym samym niwelując efekt cienia – tak powszechny w konwencjonalnych źródłach światła. Dodatkowo, w przypadku panelu LED nie występuje, popularne przy wykorzystaniu tradycyjnych świetlówek, zjawisko migotania, co zdecydowanie podnosi komfort pracy.

W zależności od pomieszczenia i pełnionej roli, panele LED możemy podwiesić na suficie bądź umieścić na dowolnej ścianie. Wykorzystywane są w branży jubilerskiej do podświetlania biżuterii, w branży handlowej, agencjach reklamowych i przede wszystkim we wszelkich powierzchniach biurowych o eleganckiej stylistyce, wymagających sprzętu najwyższej jakości, np. takich jak urzędy, gabinety, banki.

Panel LED: alternatywa dla lamp fluorescencyjnych
Autor: KOBI LIGHT Kobi Light - NELIO w sali konferencyjnej
Dane techniczne
pobór energii [W] 40
zasilanie [V] 230
wymiary [mm] 600/600
kat świecenia [o] 120
żywotność [h] 30 000
kolor obudowy aluminium
strumień świetlny [Im] 3100
zamiennik oprawy rastrowej 4 x 18
cena ok. 2000 zł brutto
Panel LED: alternatywa dla lamp fluorescencyjnych
Autor: KOBI LIGHT Kobi Light - panel LED w biurze
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej