Panel sterowania integrujący automatykę hotelową

2014-06-20 12:28
panel sterowania
Autor: Panasonic Inteligentny panel LCD do sterowania urządzeniami w pokojach hotelowych

Panel LCD do sterowania m.in. klimatyzacją, oświetleniem czy roletami okiennymi w pokojach hotelowych wprowadził Panasonic. Panel sterowania dostępny jest w dwóch wersjach. W pierwszej wersji goście hotelowi sami zarządzają automatyką w swoich pokojach. Druga zaś wersja rozbudowana jest o system Lon Works, dzięki której zarządca hotelu z poziomu recepcji może nadzorować automatykę w poszczególnych pokojach i stan zużycia energii.

Dzięki panelowi sterowania goście hotelowi w swoich pokojach mogą samodzielnie sterować pracą klimatyzacji – nastawiać optymalną temperaturę czy regulować prędkość wentylatorów. Mogą również sterować natężeniem oświetlenia oraz roletami okniennymi. Z kolei właściciele hoteli czy ich zarządcy z poziomu recepcji mogą monitorować ustawienia oraz stan zużycia energii w poszczególnych pokojach, a także modyfikować je w celu optymalizacji efektywności.
Panel sterowania LCD wyposażony jest w funkcję powiadomień – w razie wystąpienia awarii, recepcja będzie w stanie szybko zidentyfikować problem i zlecić naprawę. Co ważne, nowy kontroler może działać z czytnikiem kart, czujnikami oświetlenia i otwarcia okien.
System zarządzania pozwala na wstępne skonfigurowanie i zapisanie scenariuszy pracy urządzeń, dzięki czemu możliwa jest szybka instalacja z wykorzystaniem opcji Plug and Play (dostępnej tylko dla wersji Lon Works). Jednak największe ułatwienie stanowi funkcjonalność pozwalająca na podłączenie do kontrolera innych systemów w pokoju. W efekcie właściciele hoteli ponoszą niższe nakłady inwestycyjne, ponieważ nie muszą zapewnić oddzielnego systemu kontroli dla rolet czy oświetlenia.
Panel sterowania dostępny jest w kolorze białym i szarym. Kosztuje 1300 zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej