Oszczędzanie energii. Wielofunkcyjny programator czasowy do pomieszczeń

2011-12-21 13:54
Programator cyfrowy, Hama Polska
Autor: Hama Polska Programator cyfrowy Brennenstuhl Primera

Firma Hama Polska wprowadziła na rynek programator czasowy, przeznaczony do każdego rodzaju pomieszczeń. Zważywszy na stale rosnące ceny energii, cyfrowy programator to dobry sposób na oszczędzanie energii. Urządzenie ma wbudowany włącznik czasowy i jest wyposażone w dodatkowe funkcje, przydatne w każdym domu.

Firma Hama Polska specjalizująca się, m.in. w produkcji urządzeń cyfrowych wprowadziła do swojego asortymentu cyfrowy progrmator czasowy (Brennenstuhl Primera Line DT).

Mechanizm jest dobrym rozwiązaniem na oszczędzanie energii.

Przeczytaj również: Oszczędzanie energii przede wszystkim - Schüco nagrodzone za energooszczędne rozwiązania

Programator czasowy

Cyfrowy programator czasowy to wyłącznik, który gasi światło w pomieszczeniach. Ponadto, produkt wyposażony jest w mechanizm, który kontroluje wentylację, by pomieszczenie (np. łazienka) nie wietrzyło się zbyt długo.

Włącznik czasowy = wielość rozwiązań

Włącznik czasowy jest urządzeniem, które nie tylko wpływa na oszczędzanie energii, ale także może być wykorzystywane do innych celów. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które (szczególnie w okresie zimowym) mają problem ze wstawaniem. Zamontowany w pokoju włącznik czasowy pełni wówczas funkcję symulatora świtu, a więc urządzenia, które rozświetla sypialnię, i tym samym ułatwia pobudkę.
Programator czasowy (Brennenstuhl Primera Line DT) ma także funkcję "Random", której zadaniem jest ochrona domu, gdy nikogo nie ma w środku. Po włączeniu tej funkcji programator czasowy automatycznie włącza i wyłącza światło. Oświetlenie zapala się i gaśnie imitując obecność domowników.

Jak działa programator cyfrowy?

Programator czasowy pracuje w trybie tygodniowym i można go ustawić na 20 sposobów. Użytkownik może zaprogramować urządzenie w taki sposób, by oświetlenie przed domem zapalało się i gasło codziennie o określonej godzinie.
Programator czasowy zasilany jest bezpośrednio z sieci, w razie awarii działa dzięki wewnętrznemu akumulatorowi. Takie rozwiązanie jest gwarancją, że zapamiętane dane nie zostaną utracone nawet wtdy, gdy nastąpi przerwa w dostawie prądu.
Do programatora Brennenstuhl Primera Line DT można podłączyć inne urządzenia o napięciu do 3680 W. Mechanizm o wymiarach 125 x 65 x 45 mm, został wyposażony w zabezpieczenia przed dziećmi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej