Nowoczesne systemy oświetleniowe - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej RPA 2010

2010-06-28 10:27
Nowoczesne systemy oświetleniowe - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej RPA 2010
Autor: OSRAM Na instalację świetlnego łuku stadionu w Durbanie składa się ponad 12 000 LEDowych źródeł światła Golden Dragon Plus

Źródła światła firmy OSRAM rozświetlają areny piłkarskich pojedynków podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010. Wszystkich dziesięć stadionów na których rozgrywane są mecze producent wyposażył w najnowocześniejsze, energooszczędne rozwiązania oświetleniowe.

Firma odpowiada zarówno za oświetlenie zewnętrzne stadionów, jak również wnętrza obiektów np. korytarze, parkingi, sklepy czy punkty gastronomiczne. Lampy wyładowcze dużej intensywności, świetlówki T5 i T8 oraz najnowocześniejsze rozwiązania - światła LED umożliwiają sprawne funkcjonowanie centrów sportowych. Największą spośród miejsc w których rozgrywane są mecze realizacją oświetleniową jest instalacja „Łuku” z ponad 12000 złociście święcących diod LED Golden DRAGON Plus, które stanowią iluminację stadionu w Durbanie.

Ponad 350 m długości, 2600 ton ciężaru i wysokość na 30 pięter to widoczny z daleka świetlny (elektroniczny) łuk, który ma symbolizować ludzi kochających sport i jednoczyć około 70 000 kibiców obecnych na stadionie w Durbanie. Na jego oświetlenie składają się moduły LED zaprojektowane wspólnie  z lokalnym producentem – BEKA specjalnie na potrzeby tego obiektu. Wspomniane moduły to blisko dwumetrowe odporne na warunki atmosferyczne elastyczne instalacje. Wewnątrz łuku znajduje się przestrzeń, która zawiera elementy elektroniczne.

Oprócz stadionów i całej infrastruktury, technologia producenta w Republice Południowej Afryki wykorzystana została również w oświetleniu infrastruktury transportowej. Przykładem mogą być lotniska w Durbanie, Johannesburgu oraz Kapsztadzie. Również niektóre dworce kolejowe w m.in.: w Pretorii i Johnnesburgu zostały wyposażone w światła OSRAM.

Nowoczesne systemy oświetleniowe - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej RPA 2010
Autor: OSRAM System modułów LED stworzony specjalnie do oświetlenia stadionu w Durbanie, podczas Mistrzostw świata 2010
Nowoczesne systemy oświetleniowe - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej RPA 2010
Autor: OSRAM
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej