Nowoczesne systemy oświetleniowe - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej RPA 2010

2010-06-28 10:27
Nowoczesne systemy oświetleniowe - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej RPA 2010
Autor: OSRAM Na instalację świetlnego łuku stadionu w Durbanie składa się ponad 12 000 LEDowych źródeł światła Golden Dragon Plus

Źródła światła firmy OSRAM rozświetlają areny piłkarskich pojedynków podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010. Wszystkich dziesięć stadionów na których rozgrywane są mecze producent wyposażył w najnowocześniejsze, energooszczędne rozwiązania oświetleniowe.

Firma odpowiada zarówno za oświetlenie zewnętrzne stadionów, jak również wnętrza obiektów np. korytarze, parkingi, sklepy czy punkty gastronomiczne. Lampy wyładowcze dużej intensywności, świetlówki T5 i T8 oraz najnowocześniejsze rozwiązania - światła LED umożliwiają sprawne funkcjonowanie centrów sportowych. Największą spośród miejsc w których rozgrywane są mecze realizacją oświetleniową jest instalacja „Łuku” z ponad 12000 złociście święcących diod LED Golden DRAGON Plus, które stanowią iluminację stadionu w Durbanie.

Ponad 350 m długości, 2600 ton ciężaru i wysokość na 30 pięter to widoczny z daleka świetlny (elektroniczny) łuk, który ma symbolizować ludzi kochających sport i jednoczyć około 70 000 kibiców obecnych na stadionie w Durbanie. Na jego oświetlenie składają się moduły LED zaprojektowane wspólnie  z lokalnym producentem – BEKA specjalnie na potrzeby tego obiektu. Wspomniane moduły to blisko dwumetrowe odporne na warunki atmosferyczne elastyczne instalacje. Wewnątrz łuku znajduje się przestrzeń, która zawiera elementy elektroniczne.

Oprócz stadionów i całej infrastruktury, technologia producenta w Republice Południowej Afryki wykorzystana została również w oświetleniu infrastruktury transportowej. Przykładem mogą być lotniska w Durbanie, Johannesburgu oraz Kapsztadzie. Również niektóre dworce kolejowe w m.in.: w Pretorii i Johnnesburgu zostały wyposażone w światła OSRAM.

Nowoczesne systemy oświetleniowe - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej RPA 2010
Autor: OSRAM System modułów LED stworzony specjalnie do oświetlenia stadionu w Durbanie, podczas Mistrzostw świata 2010
Nowoczesne systemy oświetleniowe - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej RPA 2010
Autor: OSRAM
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej