Nowoczesne lampy. Żarówka w roli głównej

2013-08-12 16:53
Żarówki
Autor: ByLight Żarówki energooszczędne

Żarówka w lampie pełni funkcję najważniejszą. Energooszczędność, optymalna moc, rodzaj emitowanego światła – to kryteria wyboru żarówki. Teraz dochodzi jeszcze jedno – wzornictwo.

Nowoczesna lampa w postaci samej żarówki? To rozwiązanie dla odważnych, ceniących oryginalne rozwiązania. Na rynku dostępne są żarówki energooszczędne, które mogą z powodzeniem stanowić samodzielną lampę dekoracyjną. Inspiracją przy tworzeniu żarówek retro, nieco laboratoryjnych w wyglądzie, była tradycyjna żarówka Thomasa Edisona (wykorzystano tradycyjne materiały i technologię produkcji). Oryginalny wygląd zawdzięczają powykręcanemu na różne sposoby włóknu żarowemu (żarnikowi) zamkniętemu w szklanej bańce, która także występuje w różnych kształtach. Żarówki można stosować jako dekoracyjne lampy sufitowe – wystarczy wkręcić je w zawieszenie z przewodem w oplocie, lub jako nowoczesne lampy stojące. Prezentowane żarówki retro są źródłem ciepłego, nastrojowego światła. Wybrane modele żarówek przeznaczone są do stosowania także na zewnątrz. Nowoczesne oświetlenie dekoracyjne w postaci żarówek można stosować w altanach, na tarasach, w ogródkach kawiarni i restauracji. Ci, którzy nie są przekonani do ekspozycji samych żarówek, mogą dodatkowo wykorzystać klosze. Radzimy jednak, aby były one jak najbardziej transparentne i pozwalały podziwiać wzornictwo żarówek.
Dekoracyjne żarówki energooszczędne wyposażone są w standardowy gwint E27, który umożliwia dopasowanie do większości dostępnych na rynku lamp. Żarówki występują w kilku mocach: 25W, 40W i 60W.

Na rynku dostępne są także spiralne świetlówki energooszczędne, równie oryginalne i efektowne, emitujące ciepłe, białe swiatło. Oferowane są też futurystyczne w wyglądzie żarówki ledowe z aluminiowymi radiatorami w różnych kolorach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej