Multiłącznik PRESTO do zarządzania domem

2016-04-05 11:00
multiłącznik Ospel
Autor: brak danych

Firma Ospel opracowała system automatyki domowej bazujący na multiłączniku PRESTO. Urządzenie daje możliwość sterowania m.in. instalacjami domowymi, takimi jak oświetlenie, ogrzewanie, wentylacja, a także roletami okiennymi.

Multiłącznik PRESTO może działać niezależnie w obrębie jednego pomieszczenia i sterować oświetleniem, ogrzewaniem, roletami i wentylatorem, a nawet gniazdami wtyczkowymi. Umożliwia też definiowane stref chronionych w obrębie mieszkania oraz podłączenie różnego rodzaju czujników zewnętrznych, np. ostrzegających przed zalaniem, dymem, tlenkiem węgla czy też włamaniem (kontaktrony w oknach i drzwiach).

Działanie multiłącznika automatyki domowej

Multiłącznik montuje się w miejscu tradycyjnego łącznika. Przystosowany jest do instalacji w ramkach podwójnych z serii Sonata firmy Ospel. Poszczególnymi elementami automatyki domowej, np. oświetleniem lub temperaturą steruje się pokrętłem lub pilotem zdalnego sterowania IR. Przyciskając pokrętło, przechodzi się do kolejnych funkcji, natomiast obracając je w lewo lub prawo zmienia nastawy. Informacja o aktualnym położeniu w menu oraz bieżących nastawach udzielana jest za pośrednictwem komunikatów głosowych. Zastosowanie w multiłącznikach głośników i mikrofonów umożliwia komunikację głosową między poszczególnymi pomieszczeniami – funkcja interkomu. W przypadku podłączenia do multiłącznika dodatkowych czujników, urządzenie dopasowuje swoją reakcję do aktualnych potrzeb użytkowników. Przykładowo, w chwili wykrycia gazu multiłącznik steruje odpowiednim zaworem i zamyka jego dopływ, otwiera rolety i wyłącza wszystkie odbiorniki elektryczne oraz oświetlenie, zmniejszając w ten sposób zagrożenie wybuchem. W przypadku połączenia w system, informuje mieszkańców poprzez wiadomość SMS, o zaistniałym zdarzeniu.

Mulitłączniki PRESTO to podstawowe elementy systemu PRESTO HOME. W połączeniu z modułem centralnym, wyposażonym w specjalne oprogramowanie, umożliwią tworzenie spersonalizowanych planów działania poszczególnych instalacji w obrębie całego budynku, a także zdalne sterowanie smartfonem czy tabletem.

multiłcząnik Presto marki Ospel
Autor: OSPEL S.A. Multiłącznik PRESTO
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej