Multiłącznik PRESTO do zarządzania domem

2016-04-05 11:00
multiłącznik Ospel
Autor: brak danych

Firma Ospel opracowała system automatyki domowej bazujący na multiłączniku PRESTO. Urządzenie daje możliwość sterowania m.in. instalacjami domowymi, takimi jak oświetlenie, ogrzewanie, wentylacja, a także roletami okiennymi.

Multiłącznik PRESTO może działać niezależnie w obrębie jednego pomieszczenia i sterować oświetleniem, ogrzewaniem, roletami i wentylatorem, a nawet gniazdami wtyczkowymi. Umożliwia też definiowane stref chronionych w obrębie mieszkania oraz podłączenie różnego rodzaju czujników zewnętrznych, np. ostrzegających przed zalaniem, dymem, tlenkiem węgla czy też włamaniem (kontaktrony w oknach i drzwiach).

Działanie multiłącznika automatyki domowej

Multiłącznik montuje się w miejscu tradycyjnego łącznika. Przystosowany jest do instalacji w ramkach podwójnych z serii Sonata firmy Ospel. Poszczególnymi elementami automatyki domowej, np. oświetleniem lub temperaturą steruje się pokrętłem lub pilotem zdalnego sterowania IR. Przyciskając pokrętło, przechodzi się do kolejnych funkcji, natomiast obracając je w lewo lub prawo zmienia nastawy. Informacja o aktualnym położeniu w menu oraz bieżących nastawach udzielana jest za pośrednictwem komunikatów głosowych. Zastosowanie w multiłącznikach głośników i mikrofonów umożliwia komunikację głosową między poszczególnymi pomieszczeniami – funkcja interkomu. W przypadku podłączenia do multiłącznika dodatkowych czujników, urządzenie dopasowuje swoją reakcję do aktualnych potrzeb użytkowników. Przykładowo, w chwili wykrycia gazu multiłącznik steruje odpowiednim zaworem i zamyka jego dopływ, otwiera rolety i wyłącza wszystkie odbiorniki elektryczne oraz oświetlenie, zmniejszając w ten sposób zagrożenie wybuchem. W przypadku połączenia w system, informuje mieszkańców poprzez wiadomość SMS, o zaistniałym zdarzeniu.

Mulitłączniki PRESTO to podstawowe elementy systemu PRESTO HOME. W połączeniu z modułem centralnym, wyposażonym w specjalne oprogramowanie, umożliwią tworzenie spersonalizowanych planów działania poszczególnych instalacji w obrębie całego budynku, a także zdalne sterowanie smartfonem czy tabletem.

multiłcząnik Presto marki Ospel
Autor: OSPEL S.A. Multiłącznik PRESTO
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej