Louis Poulsen w Targetti Group

2008-10-23 14:05
Targetti
Autor: brak danych

Louis Poulsen znany jest ze swojej oryginalności, prostoty konstrukcji i wyjątkowego podejścia do światła. Produkty firmy opierają się na filozofii światła skupiającej się na trzech czynnikach: funkcjonalności, komforcie i atmosferze. Czynniki te tworzą podstawę dla bogatej oferty produktów o różnorodnych zastosowaniach.

Targetti
Autor: brak danych
Targetti
Autor: brak danych
Targetti
Autor: brak danych
Targetti
Autor: brak danych
Targetti
Autor: brak danych

Od ponad siedemdziesięciu lat Louis Poulsen ściśle współpracuje z projektantami i architektami, wzbogacając wiedzę na temat istoty oświetlenia. Poszukiwanie wciąż nowych rozwiązań jest głównym wyzwaniem firmy, dalece ważniejszym niż samo zrozumienie technicznego charakteru światła. Właściwości rozsyłu różnych materiałów, technologie źródeł światła, aspekty architektoniczne, sprawność energetyczna muszą podążać za postępem tak, aby można było znaleźć zawsze optymalne rozwiązanie dostosowane do potrzeb indywidualnego projektu.

Współdziałanie ze światowej sławy projektantami zaowocowało powstaniem opraw łączących technologię z nowoczesnym, bezpretensjonalnym wzornictwem, czego przykładem jest kilka najnowszych produktów firmy:

Flindt

Seria opraw Flindt narodziła się z współpracy Louisa Poulsen'a z Christianem Flindtem - młodym projektantem, który dzięki swojemu oryginalnemu i wyrazistemu stylowi szybko zyskał światowe uznanie. Nowe serie opraw zwieszanych i lamp podłogowych prezentują świeżą formę uzyskaną poprzez wprowadzenie nowoczesnych materiałów. Oprawy stanowią kompromis pomiędzy wzornictwem i estetyką samej oprawy, a rolą dystrybucji i pożądanego rozprzestrzeniania strumienia świetlnego. Podwójna przesłona abażuru to połączenie cylindra i ściętego stożka, owiniętych białą winylową nicią. Takie rozwiązanie sprawia, że oprawa nabiera innego wyglądu w zależności od kąta patrzenia, tak jakby obracała się dookoła własnej osi. Rozsył strumienia świetlnego skierowany jest głównie ku dołowi, jednakże specjalne nawinięcie nici na abażur pozwala na emanowanie delikatnego światła również poprzez odstępy miedzy nićmi.

Enigma 545

Seria opraw Enigma została zaprojektowana przez Shoichi Ushiyama. Oryginalnych styl opraw tworzy iluzje zawieszonych w powietrzu dysków. Inspirację projektant zaczerpnął z japońskiej kultury światła. Wcześniej wersje oprawy to Enigma 425 i Enigma 825: Enigma 425 jest elastyczną oprawą odpowiednia do eleganckiego domowego zacisza, natomiast Enigma 825 zaprojektowana została z myślą o większych wnętrzach.
Nowa Enigma 545 jest połączeniem najlepszych cech dwóch poprzednich opraw. Pieciookręgowa oprawa jest odpowiednia zarówno do pomieszczeń mieszkalnych jak również sal konferencyjnych, restauracji, sklepów, sal balowych.

Pomimo prostych kształtów Enigma 545 wyróżnia się znakomitą dystrybucją światła. Emituje dwa rodzaje strumienia świetlnego: bezpośredni oraz pośredni, odbity od okręgów. Matowa powierzchnia okręgów połączonych cienkimi, stalowymi drucikami pomaga w ukierunkowaniu delikatnego światła. Mocowanie drucików do okręgów wykonane jest z polerowanego aluminium.
Enigma 545 jest oprawą do źródeł QR10 50W.

PH 3/2

Zaprojektowane w 1920 roku przez projektanta Poula Henningsena oprawy zwieszane i stojące PH 3/2 zawsze cieszyły się dużym powodzeniem. Z tego też powodu Louis Poulsen wprowadził unowocześnioną serię PH 3/2. Oprawy dostępnej są w wersji standardowej, powlekanej chromem, oraz w nowszej wersji powlekanej chromem z czarnym wykończeniem, nadającym oprawie jeszcze dostojniejszy styl. Klosz oprawy został wykonany ze szkła opalizowanego.

LP Centrum

Oprawa zwieszana przystosowana do oświetlania dużych pomieszczeń, charakteryzują ją wysokie parametry świetlne i niskie koszty eksploatacji. Projekt bazuje na oryginalnych rysunkach Louisa Poulsena uzupełnionych przez Kurta Norregaarda. Konstrukcja oprawy jest podobna do opraw PH Snowball i PH Louvre zaprojektowanych przez Poula Henningsena w 1950. LP Centrum działa na tej samej zasadzie odbić lustrzanych, ale zgodnie z projektem przeznaczona jest dla pomieszczeń o dużej powierzchni, takich jak sale audiencyjne, konferencyjne, hole, salony samochodowe, centra handlowe.

Oprawa została wykonana ze specjalnego rodzaju aluminium, do źródeł HIT G12 HF 1x150W.

LP Hint

Oprawa do oświetlenia zewnętrznego została zaprojektowana przez Helenę Tatjanę Eliasen. Projekt opiera się na doskonałej w swej prostocie formie, inspiracją dla projektancki było połączenie sposobu zgięć i układania się fałd ubrań z refleksami światła w szkle. Oprawa dostępna jest w dwóch wersjach, z całkowicie zamkniętym kloszem oraz z kloszem z opalizowaną górną osłoną.

Połączenie Targetti i Louis Poulsen ma na celu stworzenie podstaw do dalszego rozwoju obu firm w dziedzinie oświetlenie architektonicznego, wykorzystując doświadczenie i potencjał każdej z nich dla stworzenia nowej, bardziej kompleksowej oferty oświetlenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej