Lampy LED i oświetlenie zewnętrzne

2012-06-14 12:20
Oświetlenie zewnętrzne
Autor: NOWODVORSKI Lighting Lampa zewnętrzna Lhotse

Zewnętrzne lampy LED firmy Nowadovorski Lighting dostępne już na rynku - są to lampy o ciekawym designie, wyposażone w dodatkowe funkcje, które pozwolą dobrze zaaranżować oświetlenie zewnętrzne.

Dobrze zaplanowane oświetlenie zewnętrzne bez wątpienia zwiększa bezpieczeństwo, pozwala na swobodne poruszanie się wokół obiektu również po zmroku. Na rynku dostępne są zewnętrzne lampy LED, Lhotse i Mon firmy Nowodvorski Lighting, które nie tylko ozdobią teren wokół obiektu, ale zwiększą też bezpieczeństwo i obniżą koszty oświetlenia.

Przeczytaj również: LED - rynek rozwojowy, ale produkt drogi

Oświetlenie lampami Lhotse

Lampy zewnętrzne Lhotse przypominają klasyczne lampy ogrodowe. Wśród modeli Lhotse znajdziemy kinkiet (o wym. 22 x 18 cm) przeznaczony do montażu na zewnętrznej ścianie budynku oraz lampę stojącą - obie o nowoczesnych geometrycznych kształtach. Kinkiet może być umieszczony również na ścianie wjazdowej do garażu. Wersja stojąca lampy Lhotse (o wym. 65 x 7,5 cm) przeznaczona jest głównie na podjazdy. Nada ona otoczeniu obiektu elegancki charakter.

Lampy zewnętrzne Mon

Oświetlenie podjazdu możemy zapewnić wykorzystując także lampy najazdowe Mon (o wym. 12 x 7 cm), które dzięki bardzo małym rozmiarom mogą być umieszczone w miejscu o ograniczonej wielkości. Lampy najazdowe można również z powodzeniem stosować w ogrodach o dużej powierzchni, gdy chcemy by oprawy ogrodowe zamontowane na ścianie domu lub na tarasie świeciły punktowo. Niewielkie elementy oświetlenia mogą też wydobyć zalety założenia ogrodowego, np. podkreślić linię alejek i ścieżek prowadzących do wejścia domu, czy wydobyć z mroku ogrodową altanę.

Lampy LED

Oba modele (Lhotse i Mon) wyposażone są w technologię LED. Diody generują nawet do 100 tys. godzin pracy (od 50 do 70 tysięcy godzin, co w warunkach domowych daje ponad dwudziestoletnią żywotność). Kolekcje lamp ledowych nie tylko wprowadzają proekologiczne rozwiązania do naszego życia, ale i w znacznym stopniu ograniczają wydatki na energię elektryczną. Dzięki oryginalnym kształtom, pomogą jednocześnie w stworzeniu ciekawych aranżacji świetlnych w ogrodzie i wokół budynku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej