Instalacje w dowolnym miejscu. Systemy prowadzenia przewodów Hager

2021-05-27 10:08 Materiał sponsorowany
kolumna elektroinstalacyjna
Autor: Hager Minikolumna elektroinstalacyjna

Łatwy dostęp do instalacji elektrycznej czy teleinformatycznej ma priorytetowe znaczenie przy projektowaniu nowoczesnych przestrzeni biurowych (sal konferencyjnych, także sal wystawowych itp.). W przestrzeniach tego typu liczy się nie tylko funkcjonalność, ale też estetyka, dlatego instalacje elektryczne i cały osprzęt powinny być skrzętnie ukryte. Taką możliwość daje specjalnie opracowany przez firmę Hager system prowadzenia instalacji elektrycznych.

Wnętrza biurowe, ale także komercyjne muszą spełniać wysokie wymagania użytkowe przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych. O ich funkcjonalności w dużej mierze decyduje dobrze zaprojektowana infrastruktura elektryczna z wystarczającą ilością podłączeń teleinformatycznych. Klasycznie zamontowane w ścianach gniazdka to już przeszłość. Instalacje w nowoczesnych biurach nie mogą rzucać się w oczy, zaburzać aranżacji, ale muszą być zawsze w zasięgu ręki i spełniać wymagania funkcjonalne danego pomieszczenia i specyfiki pracy jego użytkowników. Wszystkie te potrzeby spełniają nowatorskie systemy prowadzenia instalacji elektrycznych kanałów oraz uzupełniające je akcesoria.

Systemy ścienne firmy Hager
Autor: Hager System ścienny - praktyczny i mało widoczny

Podłogowe systemy prowadzenia przewodów tehalit.underfloor

To rozwiązania, które można wykorzystać do każdego typu podłogi, ale nie tylko. Instalację można poprowadzić równo z powierzchnią podłogi, w systemie podwójnych podłóg lub podpodłogowym. Oferowane są również kanały ścienne i sufitowe. Ofertę standardową uzupełnia ta na specjalne zamówienie, do projektów nietypowych. Ważne jest również, że systemy prowadzenia instalacji wyposażone są kompleksowo m.in. w takie elementy jak gniazda.

Zadaniem proponowanych rozwiązań jest nie tylko optymalne rozmieszczenie gniazd zasilających i teleinformatycznych, ale również ochrona kabli przed uszkodzeniami mechanicznym. Rozwiązanie umożliwia modyfikację instalacji w przypadku modernizacji czy ewentualnej rozbudowy. Zapewnia możliwość zabudowy różnego rodzaju osprzętu elektroinstalacyjnego z uwagi na szybko zmieniające się standardy i technologie. Możliwy jest montaż osprzętu podtynkowego Ø 60 mm, jak i systemów gniazd 45×45 mm oraz gniazd kanałowych.

Przykładowe rodzaje systemów Hager z podziałem na obszary stosowania:

podłoga:

  • tehalit.UK - system kanałów stosowanych w wylewkach betonowych. Rozwiązanie sprawdza się do większości rodzajów wylewek: pływających, samopoziomujących, jastrychów cementowych, a nawet do jastrychów asfaltowych wylewanych na gorąco. Dzięki zdejmowanej pokrywie kanałów, instalacja kabli oraz przewodów jest bardzo szybka i przebiega bezproblemowo,
  • tehalit.AK - system kanałów napodłogowych polecany do montażu na gotowych już podłogach, zwłaszcza w miejscach, gdzie nie ma możliwości poprowadzenia instalacji w warstwie wylewki, na przykład podczas renowacji, modernizacji lub rozbudowy instalacji elektrycznej,
  • tehalit.DB-HB - system kanałów z przeznaczeniem do podłóg podwójnych i podniesionych. Montaż tego systemu jest wyjątkowo łatwy: w otworach w podłodze umieszcza się przepusty podłogowe lub pokrywy uchylne. W nich montuje się puszki lub inne urządzenia elektroinstalacyjne.

ściana:

  • tehalit.BRP/BRAP - systemy kanałów podparapetowych. Pierwszy wykonany z twardego PVC, drugi aluminium anodyzowanego. Spełniają wymagania funkcjonalne i estetycznie dla infrastruktury sieci IT w biurach o ekonomicznym lub wysokim standardzie wykończenia,
  • tehalit.BKB/BK - system kanałów współpoziomych. To przyścienne kanały BKB przeznaczono do instalowania wzdłuż okien lub ścian. Pokrywa kanału jest dostępna w trzech wariantach: pełna, ze szczotką lub ze szczotką i paskiem LED. Z kolei za pomocą kanałów typu BK prowadzić można kable i inne instalacje w podłogach. System nadaje się do stosowania przy płaskich wylewkach od 30 mm.
system ścienny Hager
Autor: Hager Zastosowanie systemów ściennych w przestrzeni publicznej

Systemy idealnie dopasowanych do siebie elementów

Systemy kanałów do prowadzenia instalacji elektrycznych uzupełniają różnego typu elementy, jak np. podłogowe pokrywy uchylne, dostępne w różnych kształtach i wykończeniu, przeznaczone do podłóg różnej grubości, czyszczonych na sucho, wilgotno lub mokro (IP66). Pokrywy dostosowane są standardowych obciążeń 1500 N, ale także tych większych 7500 lub 20000 N, wykorzystywanych np. w warsztatach samochodowych, halach produkcyjnych czy magazynowych.

Uzupełnieniem oferty systemów prowadzenia instalacji elektrycznych są także rozwiązania zasilania blatów roboczych, jak np. nośniki elektroinstalacyjne, mediaporty teleskopowe czy nabiurkowe.

Minikolumna Hager tehalit.DEP
Autor: Hager Minikolumna tehalit.DEP

Wszechstronność, kompatybilność, łatwość projektowania - zalety systemów Hager

Partnerzy

HAGER specjalizuje się w nowoczesnych i kompleksowych systemach prowadzenia instalacji elektrycznych: podłogowych, ściennych, sufitowych, a także ich wyposażeniu m.in. w gniazda. Możliwość kompleksowej realizacji systemów prowadzenia instalacji dała marka Electraplan Solutions, której produkty dołączyły do portfolio firmy Hager.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej