Home gateways

2007-05-31 17:12

Usługi w zakresie kontroli zużycia energii oferowane we Francji przez firmę wykorzystują bramki, które umożliwiają zdalny odczyt liczników i transfer wskazań z liczników energii, wody i gazu  pomiędzy miejscem zamieszkania użytkowników a serwerami przetwarzania danych EDF.

EDELIA, filia EDF, korzysta z home gateways firmy eDevice by zaoferować klientom możliwość kontroli zużycia energii.
Firma wprowadza nową usługę z zakresu poszanowania energii. Oparta jest ona na oferowanej przez eDevice technologii bezprzewodowej bramki LAN i GPRS i oprogramowaniu middleware IDeMS. Usługi w zakresie kontroli zużycia energii oferowane we Francji przez firmę wykorzystują bramki, które umożliwiają zdalny odczyt liczników i transfer wskazań z liczników energii, wody i gazu pomiędzy miejscem zamieszkania użytkowników a serwerami przetwarzania danych EDF.
Przedsiębiorstwo ma dzięki tym rozwiązaniom w swej ofercie nieznane dotąd i innowacyjne proste usługi, które pomagają w kontroli i ograniczaniu zużycia energii elektrycznej i wody. Odczyt liczników pozwala w sposób szczegółowy śledzić zużycie oraz ostrzegać klienta w razie wykrycia nieszczelności lub zbyt dużych odchyleń od normalnego zużycia.
Bramki rejestrują przekazywane drogą radiową wskazania z liczników wody, gazu i energii elektrycznej, a następnie przekazują je za pośrednictwem Internetu, poprzez router ADSL klienta lub za pośrednictwem sieci GPRS. Dane te są następnie archiwizowane i przekazywane przez IDeMS, oprogramowanie middleware, do serwerów analizujących zużycie. IDeMS zapewnia również wykrywanie anomalii i zdalną konserwację wszystkich zainstalowanych bramek.
"Niski koszt bramek, łatwość ich stosowania, umożliwiająca instalowanie przez końcowego użytkownika, oraz kompatybilność z sieciami GPRS i LAN pozwalają nam dotrzeć do szerokiej rzeszy klientów przy jednoczesnym skupieniu się na analizie danych mających na celu optymalizację zużycia" - stwierdza Jacques Allard, Prezes i Dyrektor Generalny EDELIA.

Home gateways
Autor: Service de presse UBIFRANCE

Już od roku 1999 firma eDevice opracowuje i wprowadza na rynek kompleksowe rozwiązania M2M, umożliwiające łączenie za pośrednictwem Internetu. Dzięki niewygórowanej cenie, mogą one być stosowane do zapewnienia komunikacji ze wszelkiego rodzaju urządzeniami elektronicznymi przy jednoczesnym rozwiązaniu problemów, napotykanych przez projektantów wykorzystujących połączenia, realizowane za pośrednictwem Internetu lub sieci mobilnej. Dzięki prostocie i łatwości obsługi, rozwiązania umożliwiają wszystkim opracowującym projekty nowych produktów wykorzystanie pełni możliwości oferowanych przez sieć Internetową. Do tej pory zainstalowano już ponad milion produktów wykorzystujących w terenie technologię.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej