Gniazda zasilające z samozaciskami Berker by Hager

2016-09-26 12:41
gniazdko elektryczne samozaciskowe
Autor: Hager Gniazdko samozaciskowe Berker by Hager

Pod marką Berker by Hager pojawiły się gniazdka elektryczne z samozaciskami. Nowe gniazdka znacznie usprawniają pracę instalatorów.

Główna zaletą gniazdek elektrycznych z samozaciskami Berker by Hager jest sprawny montaż, który nie wymaga nawet śrubokrętu. System samozacisków umieszczonych tylko z jednej strony gniazdka elektrycznego sprawdza się przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych. Dodatkowo gniazda z samozaciskami ułatwiają podłączenie przewodów o różnych przekrojach, ponieważ zacisk w szybkozłączce zagwarantuje pewny i trwały docisk w odpowiednim miejscu. Gniazdka elektryczne z samozaciskami nadają się do stosowania w miejscach, w których występują drgania - tym samym prace instalatorskie, budowlane i wykończeniowe mogą być wykonywane jednocześnie bez obawy o uszkodzenie mechanizmu. 

Budowa gniazdek elektrycznych z samozaciskami

W gniazdach zasilacjących zastosowano galwaniczne odseparowanie pierścienia nośnego od elementów czynnych - zapobiega to napięciom indukowanym. Wyraźny nadruk na froncie mechanizmu informuje o maksymalnej obciążalności. Wysokiej jakości pierścień nośny, pozbawiony ostrych krawędzi daje możliwość montażu na miękkich powierzchniach. Specjalne oznaczenia wspomagają poziomowanie gniazda. Krzyżowe śruby pazurków rozporowych wyposażono w zoptymalizowany gwint, który umozliwia szybki montaż lub demontaż gniazda. Przemyślana konstrukcja otwartych pazurków zapobiega uszkodzeniu przewodów w trakcie prac instalatora. Montaż przewodów jest wygodny, dzięki zoptymalizowanej konstrukcji przyłączy, natomiast specjalne przyciski zapewniają łatwy demontaż.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej