Fotowoltaika na raty. Oferta specjalna innogy Polska

2017-03-06 9:21
instalacja fotowoltaiczna
Autor: brak danych

Od 1 marca innogy Polska wystartowała z ofertą specjalną - instalacją fotowoltaiczną już od 210 złotych miesięcznie łącznie z darmową energią elektryczną na rok. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych.

Instalacja fotowoltaiczna staje się coraz bardziej dostępna. Przez ostatnie osiem lat ceny instalacji fotowoltaicznej spadły o 70%.

Fotowoltaika od 210 zł miesięcznie

Innogy Polska, we współpracy z Alior Bankiem, oferuje instalację paneli fotowoltaicznych w systemie ratalnym. Dla osób, które zdecydują się na podpisanie umowy, firma proponuje dodatkowo 3000 kWh energii elektrycznej za darmo do wykorzystania do końca 2018 roku. Jak podaje firma, przy maksymalnym czasie kredytowania 120 miesięcy i koszcie instalacji około 17 000 zł brutto dla instalacji o mocy 3 kWp wysokość raty miesięcznej wynosi 210 zł. Oferta specjalna dotyczy wyłącznie klientów indywidualnych i trwa do końca tego roku. Z kolei dla odbiorców biznesowych, innogy Polska oferuje systemy fotowoltaiczne w drodze leasingu we współpracy z Raiffeisen-Leasing Polska.

- Zakładając, że panale fotowoltaiczne po 25 latach tracą na swej efektywności produkcyjnej maksymalnie 20% i nadal produkuję energię, to mówimy o technologii, która będzie przynosić nam oszczędności w gospodarstwie domowym w długim horyzoncie czasowym - twierdzi Michał Skorupa, Kierownik Projektów Fotowoltaicznych, innogy Polska.
Firma oferuje panele fotowoltaiczne, doradztwo specjalistów, wizję lokalną, przygotowanie indywidualnej instalacji fotowoltaicznej, a także bieżący monitoring pracy systemu, ubezpieczenie, szczegółowy projekt, montaż, zgłoszenie do Operatora Systemu Dystrybucyjnego oraz gwarancję producenta.

Czysta energia ze słońca

Korzystanie z technologii fotowoltaicznej to nie tylko oszczędności, ale także wymiar proekologiczny. Zerowa emisyjność produkcji energii oznacza, że do atmosfery nie trafiają gazy cieplarniane ani szkodliwe dla zdrowia pyły. Domowa elektrownia słoneczna redukuje o 2,6 tony CO2 w skali roku, co odpowiada ponad półtorarocznemu poziomowi emisji tego gazu przez samochód (na podstawie danych KOBIZE).

Korzystanie z energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną na dachu nie wiąże się z wymianą instalacji elektrycznej w budynku, instalacja jest bezobsługowa i praktycznie nie generuje kosztów eksploatacyjnych.

fotowoltaika dom jednorodzinny
Autor: innogy Polska Instalacja fotowoltaiczna w domu jednorodzinnym
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej