FIBARO Swipe - system sterowania domem za pomocą gestów

2016-03-09 13:25
panel sterowania FIBARO Swipe
Autor: Fibar Group System sterowania domem FIBARO Swipe

FIBARO Swipe to panel sterowania, który wyposażono w czułe sensory ruchu, dzięki czemu umożliwia zarządzanie automatyką domową za pomocą gestów bez konieczności dotykania urządzenia mobilnego, komputera czy panelu sterowania.

Jak działa bezdotykowa automatyka domowa?

Panel sterowania FIBARO Swipe rozpoznaje sześć prostych gestów wykonywanych ręką – lewo, prawo, góra, dół, koło kreślone w prawo oraz koło kreślone w lewo. Swipe, po rozpozaniu jednego z gestów, komunikuje się za pomocą protokołu bezprzewodowego Z-Wave z centralą systemu, aby uruchomić zaprogramowany wzorzec zachowań. Ten bezdotykowy system automatyki domowej bazuje na zaawansowanej analizie pola elektrycznego oraz czujnikach ruchu.

FIBARO Swipe wyglądem przypomina elektroniczne ramki do zdjęć (można je dowolnie wymieniać) i może być zainstalowany na ścianie lub stać na stole czy biurku. Jego obudowa oferowana jest w dwóch kolorach – czarnym i białym.

FIBARO Swipe jest kompatybilny z protokołami bezprzewodowymi Z-Wave oraz Z-Wave+, jak również spełnia ich wymogi bezpieczeństwa, wykorzystując symetryczny szyfr blokowy AES-128. Urządzenie potwierdza odczytanie gestów wibracją oraz kontrolką LED. Swipe może być zasilany za pomocą micro USB lub czterema bateriami AA. 

Bezdotykowa praca urządzenia sprawia, że może być ono wykorzystane nie tylko w domach prywatnych, ale również w miejscach, w których ważna jest higiena, np. placówkach służby zdrowia, szkołach czy restauracjach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej