Energooszczędne żarówki halogenowe

2008-08-29 14:26

Energooszczędne żarówki halogenowe są trwałe, działają przez 2000 godzin - 1000 godzin żarówka tradycyjna. Zużywają mniej energii, w ciągu 2000 godzin 84 kW - żarówka tradycyjna 120 kW.

W czasie eksploatacji jednej żarówki ENERGY SAVER Classic A można zaoszczędzić około 30% energii elektrycznej. Gdy tę wartość weźmie się pod uwagę przy ilości wszystkich lamp, kinkietów i żyrandoli w budynku i dodatkowo stale rosnące ceny energii to kwota uzyskana może stanowić istotne oszczędności w budżecie.
Żarówka halogenowa (umieszczona w bańce o klasycznym kształcie) o mocy 42 W może zastąpić popularną sześćdziesięciowatową żarówkę. Wynikająca z tej zamiany oszczędność to nie tylko mniejsze rachunki za energię elektryczną ale również mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Redukcja zużycia energii elektrycznej oznacza mniej powstającego przy jej produkcji dwutlenku węgla w atmosferze.
Wszystkie żarówki wyposażone są w filtr UV. Tak jak tradycyjne żarówki, można je montować w instalacjach ze ściemniaczem. Linia żarówek ENERGY SAVER obejmuje zarówno żarówki niskonapięciowe, jak i na napięcie 230 V, czyli nie wymagające stosowania transformatora.

Producentem żarówek jest firma Osram.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej