Elektroniczny wyłącznik dotykowy

2008-08-26 17:58

Urządzenie służy do dotykowego włączania i wyłączania oświetlenia żarowego i świetlówkowego. Jest hermetyzowane żywicą poliuretanową. Dzięki temu spełnia wymogi bezpieczeństwa, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Może być stosowany w meblach kuchennych i łazienkowych.

Elektroniczny wyłącznik dotykowy (EWD) zmieni metalową lampkę, gałkę czy klamkę od mebli w niewidoczny włącznik światła. Jest to nieduże, lekkie urządzenie (135 g), o estetycznym wyglądzie. Wyposażone jest w sensor o długości 1,5 m, który daje możliwość podłączenia go do klamek i obudów wykonanych z materiałów przewodzących. Może zastąpić standardowe włączniki i wyłączniki światła bez konieczności przerabiania instalacji elektrycznej, kucia ścian czy montażu dodatkowego gniazda.
Jest to urządzenie niezależne w stosunku do transformatora. To znaczy, że jest w stanie obsługiwać nawet kilka transformatorów oraz innych urządzeń na prąd o napięciu 230 V i łącznej mocy 300 W. Umożliwia to, utworzenie układu składającego się z kliku lamp znajdujących się w różnych miejscach pomieszczenia, uruchamianych za pomocą jednego dotknięcia.

Producentem urządzenia jest firma Skoff.

luty 2008 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej