Eaton Smart Dimmer - odbiornik ściemniający do wszystkich źródeł światła

2016-05-16 15:14
ściemniacz oświetlenia Smart Dimmer
Autor: Eaton Urządzenie ściemniające Smart Dimmer do wszystkich źródeł światła

Firma Eaton opracowała odbiornik ściemniający Eaton Smart Dimmer - urządzenie do przyciemniania i rozjaśniania oświetlenia dla wszystkich powszechnie stosowanych źródeł światła. Dotyczy to żarówek tradycyjnych, halogenowych, świetlówek kompaktowych (CFLs) oraz nadających się do przyciemniania źródeł LED. Nowy ściemniacz oświetlenia nadaje się również do stosowania z lampami LED o niskiej mocy.

Urządzenie ściemniające Smart Dimmer ma kompaktową budowę i jest łatwy w montażu. Wyposażony jest w sześć profili przyciemniania, które są od razu gotowe do użycia we wszystkich standardowych zastosowaniach. W przypadku specjalnych zastosowań można szybko i łatwo określić własne profile.

Urządznie zapewnia łagodne ściemnianie bez efektu drgania lub migotania światła. Nie generuje hałasu, a w przypadku stosowania z lampami LED małej mocy światło gaśnie od razu po wyłączeniu. Płynnie reguluje jasność świecenia aż do poziomu maksymalnego, a dodatkową korzyścią jest zastosowana technologia oszczędnego zużycia energii.

Po zainstalowaniu odbiornika ściemniającego można go łatwo obsługiwać za pomocą jednego lub większej liczby przełączników bezprzewodowych umieszczonych w dowolnym miejscu. Po trwającej zaledwie kilka kliknięć konfiguracji grupę odbiorników można kontrolować jednym przyciskiem lub też jeden odbiornik można obsługiwać wieloma przełącznikami. Można na przykład ustawić wyłączenie wszystkich świateł w całym domu jednym przyciskiem. Aby zapewnić dodatkową funkcjonalność, odbiorniki ściemniające Eaton są kompatybilne z bezprzewodowym systemem automatyki budynku xComfort.

Odbiorniki ściemniające oferowane są w wersji podtynkowej głębokości montażu zaledwie 18 mm i mocy znamionowej 250 W oraz wbudowanej, o mocy 250 W i 500 W. Wszystkie typy mają wbudowane zabezpieczenie chroniące przed zwarciem, przeciążeniem i przegrzaniem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej