Domy „pod klucz" z systemem automatyki w pakiecie

2015-11-12 9:34
zdalnie sterowany system automatyki domowej
Autor: Danwood Systemem automatyki domowej można sterować tebletem czy smartfonem. Dzięki mobilnej aplikacji możliwa jest kontrola wybranych urządzeń oraz stały podgląd parametrów ich pracy

Firma Danwood, producent energooszczędnych domów prefabrykowanych "pod klucz", wznoszonych w systemie drewnianej konstrukcji szkieletowej, buduje domy w pakiecie z inteligentną automatyką francuskiej firmy Delta Dore.

Dom energooszczędny wraz systemem automatyki domowej - taką możliwość daje teraz oferta firmy Danwood. System automatyki domowej oferowany jest w trzech różnych konfiguracjach - Silver, Gold i Platinum, w zależności od stopnia zaawansowania i funkcjonalności.

Domownicy mają możliwość zaprogramowania 16 automatycznych scenariuszy, a dzięki dedykowanej aplikacji system może być obsługiwany z dowolnego miejsca za pośrednictwem tabletu czy smartfona. I tak np. w podstawowym pakiecie Silver dostępnymi funkcjonalnociami są: sterowanie oświetleniem w domu, 4 wybrane ściemniane obwody oświetlenia, tworzenie scen świetlnych, sterowanie napięciem w trzech wybranych gniazdach, kontrola zużycia prądu, automatyczne wyłączanie światła w domu, sterowanie oświetleniem przy pomocy pilota.
Pakiet Gold rozszerzony jest o system sterowania roletami zewnętrznymi i żaluzjami fasadowymi, możliwość łączenia rolet w grupy i sterowania centralnego, automatyczne zamykanie rolet i żaluzji oraz czujnik wiatru dołączony do żaluzji.
Pakiet Platinum z kolei zapewnia dodatkowo możliwość sterowania oświetleniem, roletami/żaluzjami i wybranymi gniazdkami za pomocą jednej aplikacji, a sterowanie oświetlniem i roletami/żaluzjami odbywa się za pomocą pilota.

System automatyki domowej wykorzystuje do pracy fale radiowe dzięki czemu instalacja nie potrzebuje specjalistycznego okablowania. Współpracuje także ze standardowym okablowaniem elektrycznym, co daje możliwość montażu systemu również w gotowych domach bez konieczności wykonywania skomplikowanych i czasochłonnych prac budowlanych. Pozwala także na łatwą i nieograniczoną rozbudowę instalacji już w trakcie eksplatacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej