Automatyka budynku. Inteligentny system sterowania domem

2013-03-20 16:48
DARIN. Nowoczesny system automatyki budynku
Autor: Polska Projektowa Szklany panel przycisku naściennego, za pomocą którego można sterować systemem DARIN

Inteligentne instalacje, dzięki którym można sterować wyposażeniem domu o nazwie DARIN wprowadza firma Polska Projektowa. System przygotowano w oparciu o najnowsze technologie z zakresu automatyki budynku, jest zrozumiały i prosty w obsłudze, a co najważniejsze dostępny w przystępnej cenie.

Inteligentne instalacje do inteligentnego domu. System DARIN

DARIN to inteligentny system, który umożliwia sterowanie wyposażeniem budynku m.in.: oświetleniem (żarowym, LED, RGB), siłownikami do otwierania okien, roletami, ogrzewaniem, nawadnianiem, bramą garażową, kinem domowym i wieloma innymi urządzeniami. Sterowanie systemem DARIN możliwe jest z poziomu przeglądarki internetowej (smartfony, tablety, laptopy i komputery stacjonarne) oraz za pomocą przycisków naściennych.

Podstawę systemu DARIN stanowi niewielkich rozmiarów jednostka centralna, do której podłączona jest magistrala z modułami, odpowiedzialnymi za sterowanie podpiętymi do nich urządzeniami (oświetleniem, roletami, temperaturą itd.). Ilość i rodzaj podłączonych modułów zależą od potrzeb użytkownika. Jedna jednostka centralna obsługuje do 4 magistral, z których każda może mieć maksymalnie pół kilometra długości. Do każdej magistrali można podłączyć 30 modułów. Moduły montowane są w tradycyjnych, podtynkowych puszkach elektroinstalacyjnych. Każdy z modułów może obsługiwać co najmniej jeden obwód.

DARIN. Nowoczesny system automatyki budynku
Autor: Polska Projektowa DARIN to system magistralny. Magistrala to skrętka komputerowa ułożona w dowolnej topologii: drzewo, gwiazda, niedomknięty pierścień lub mieszana. Do połączenia magistrali z modułami oraz jej rozgałęziania wykorzystano typowe złączki RJ45. System jest rozproszony, co oznacza, że moduł można podpiąć bezpośrednio do magistrali, w pobliżu sterowanego urządzenia, np. przy silniku rolety. Takie rozwiązanie do minimum ogranicza ilość zużytych przewodów sterujących<

Nowoczesna automatyka budynku

Zautomatyzowany system sterowania wyposażeniem budynku pozwoli obniżyć koszty eksploatacji mieszkania lub domu. To produkt przygotowany w oparciu o najnowsze technologie, zrozumiały i prosty w obsłudze, a co najważniejsze dostępny w przystępnej cenie.

System DARIN sprawdza się zarówno w mieszkaniu, domu, jak i w hali przemysłowej. Niewielkich rozmiarów moduły z powodzeniem sterują urządzeniami dużych mocy. DARIN z łatwością steruje lampami LED aż do 120 W, co w połączeniu z pomiarem jasności pozwala na zachowanie norm BHP na stanowiskach pracy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej