Automatyka budynku. Inteligentny system sterowania domem

2013-03-20 16:48
DARIN. Nowoczesny system automatyki budynku
Autor: Polska Projektowa Szklany panel przycisku naściennego, za pomocą którego można sterować systemem DARIN

Inteligentne instalacje, dzięki którym można sterować wyposażeniem domu o nazwie DARIN wprowadza firma Polska Projektowa. System przygotowano w oparciu o najnowsze technologie z zakresu automatyki budynku, jest zrozumiały i prosty w obsłudze, a co najważniejsze dostępny w przystępnej cenie.

Inteligentne instalacje do inteligentnego domu. System DARIN

DARIN to inteligentny system, który umożliwia sterowanie wyposażeniem budynku m.in.: oświetleniem (żarowym, LED, RGB), siłownikami do otwierania okien, roletami, ogrzewaniem, nawadnianiem, bramą garażową, kinem domowym i wieloma innymi urządzeniami. Sterowanie systemem DARIN możliwe jest z poziomu przeglądarki internetowej (smartfony, tablety, laptopy i komputery stacjonarne) oraz za pomocą przycisków naściennych.

Podstawę systemu DARIN stanowi niewielkich rozmiarów jednostka centralna, do której podłączona jest magistrala z modułami, odpowiedzialnymi za sterowanie podpiętymi do nich urządzeniami (oświetleniem, roletami, temperaturą itd.). Ilość i rodzaj podłączonych modułów zależą od potrzeb użytkownika. Jedna jednostka centralna obsługuje do 4 magistral, z których każda może mieć maksymalnie pół kilometra długości. Do każdej magistrali można podłączyć 30 modułów. Moduły montowane są w tradycyjnych, podtynkowych puszkach elektroinstalacyjnych. Każdy z modułów może obsługiwać co najmniej jeden obwód.

DARIN. Nowoczesny system automatyki budynku
Autor: Polska Projektowa DARIN to system magistralny. Magistrala to skrętka komputerowa ułożona w dowolnej topologii: drzewo, gwiazda, niedomknięty pierścień lub mieszana. Do połączenia magistrali z modułami oraz jej rozgałęziania wykorzystano typowe złączki RJ45. System jest rozproszony, co oznacza, że moduł można podpiąć bezpośrednio do magistrali, w pobliżu sterowanego urządzenia, np. przy silniku rolety. Takie rozwiązanie do minimum ogranicza ilość zużytych przewodów sterujących<

Nowoczesna automatyka budynku

Zautomatyzowany system sterowania wyposażeniem budynku pozwoli obniżyć koszty eksploatacji mieszkania lub domu. To produkt przygotowany w oparciu o najnowsze technologie, zrozumiały i prosty w obsłudze, a co najważniejsze dostępny w przystępnej cenie.

System DARIN sprawdza się zarówno w mieszkaniu, domu, jak i w hali przemysłowej. Niewielkich rozmiarów moduły z powodzeniem sterują urządzeniami dużych mocy. DARIN z łatwością steruje lampami LED aż do 120 W, co w połączeniu z pomiarem jasności pozwala na zachowanie norm BHP na stanowiskach pracy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej