100-watowa żarówka ma swój zamiennik LED

2015-03-12 15:00
lampa led o mocy 100W
Autor: OSRAM LED STAR Classic A100 - zamiennik 100-watowej żarówki

Zamiennikiem LED tradycyjnej żarówki o mocy 100 W jest OSRAM LED STAR A10. Inżynierom z firmy OSRAM udało się przezwyciężyć problemy z prawidłowym odprowadzaniem ciepła, czego efektem jest trwała lampa LED o wysokiej skuteczności świetlnej.

Do tej pory produkowano zamienniki LED tradycyjnych żarówek odpowiadające maksymalnej mocy 75 W. Teraz, po dopracowaniu radiatorów, na rynek trafiła lampa LED o mocy 17 W, zastępująca wycofaną ze sprzedaży tradycyjną żarówkę o mocy 100 W. Oznacza to zużycie energii niższe o ponad 80%, przy klasie energetycznej A+.

Nowa lampa LED oferowana jest z matową bańką na trzonku E27, czyli takim samym, jaki mają tradycyjne żarówki. Temperatura barwowa wytwarzanego przez lampę ledową światła wynosi 2700 K (barwa ciepłobiała). Trwałość tej lampy szacowana jest na 15 tys. godzin - w tym czasie ma wytrzymać 100 tys. cykli włączania/wyłączania. Lampa LED STAR Classic A100 po 0,1 sekundy od włączenia osiąga moc 60%. Strumień świetlny lampy LED wynosi 1521 lumenów, podczas gdy 100-watowe żarówki dawały 1340 lumenów. Współczynnik oddawania barw lampy równy jest 80. Lampa nie emituje promieni UV, podczerwonych i nie zawiera rtęci.

Najnowszy produkt OSRAM przeznaczony jest do wnętrz, jednak wyposażony w odpowiednią oprawę, może być także używany na zewnątrz budynku. Temperatura pracy lampy ledowej wynosi od -20 do 40ºC, przy wilgotności powietrza do 95%. Gwarancja - 3 lata.


Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej