System izolacji przeciwwilgociowej

2009-01-12 13:51

Przy budowie czy remoncie domu warto zadbać o właściwą izolację pomieszczeń najbardziej narażonych na zawilgocenie. Aby nie dopuścić do sytuacji wymagającej procesu odgrzybiania czy konieczności położenia nowej glazury, wystarczy użyć nieskomplikowanych metod zabezpieczania ścian.

Firma Selena oferuje system łatwych w użyciu produktów hydroizolacyjnych, zmniejszających chłonność podłoży oraz zwiększających ich odporność, są to materiały z serii Tytan Professional: grunt głębokopenetrujący, płynna folia, taśma, mankiety i narożniki uszczelniające. Przed położeniem płytek ceramicznych w łazience czy kuchni warto nimi zabezpieczyć ściany i podłogi.

System izolacji przeciwwilgociowej
Autor: Selena SA

W tracie wykonywania izolacji przeciwwilgociowej, szczególną uwagę należy zwrócić na naroża, krawędzie, szczeliny dylatacyjne, pęknięcia podłoża oraz przejścia rur instalacyjnych. Do ich zabezpieczenia przeznaczone są taśmy, narożniki i mankiety na bazie dzianiny poliestrowej Tytan Professional, skutecznie zabezpieczające spoiny między płytkami przed przenikaniem wody i wilgoci.

Naklejenie taśm uszczelniających w narożach oraz wokół rur, czyli w miejscach potencjalnych przecieków, jest pierwszym etapem wykonywanej hydroizolacji. Zabieg ten zapobiega gromadzeniu się wilgoci, a w efekcie rozwojowi grzybów i pleśni w miejscach spoin oraz w okolicach kranów.
Przed przystąpieniem do kolejnego etapu, powierzchnie warto zabezpieczyć gruntem głębokopenetrującym, który wzmacnia podłoże. Następnie ściany i podłogi powleka się płynną folią Tytan Professional, zwracając szczególną uwagę na miejsca narażone na intensywne działanie wody (przy wannie, kabinie prysznicowej czy umywalce). Folia nadaje się do bezspoinowego uszczelniania nasiąkliwych i porowatych podłoży: mineralnych, betonowych, jastrychów cementowych i anhydrytowych, murów, tynków cementowych i cementowo-wapiennych, a także tynków gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych, gipsowo-włóknowych i drewnopochodnych. Kryje ona rysy podłoża, tworzy elastyczną i trwałą powierzchnię. Jest gotowa do użycia, a zawartość opakowania wystarczy dokładnie wymieszać i nakładać dwuwarstwowo pędzlem lub wałkiem.

Brak izolacji w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci, bezpośrednio przyczynia się do rozwoju grzybów i pleśni w spoinach, okolicach kranów oraz zaciekania wody za wannę czy brodzik prysznicowy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej