Papa hydroizolacyjna nagrodzona Złotym Medalem MTP

2012-01-27 9:27
Papa hydroizolacyjna DEBRIPURE
Autor: www.derbigum.com.pl Papa hydroizolacyjna DERBIPURE

Jednym z najbardziej popularnych materiałów izolacyjnych dachu jest papa. Rozwój nowoczesnych technologii oraz branży papowej stale prowadzi do udoskonalenia produktu. Jednym z nich, jest nagrodzona Złotym Medalem MTP BUDMA bezbitumowa papa hydroizolacyjna DEBRIPURE®, wyprodukowana przez belgijską firmę IMPERBEL NV/SA.

Postęp technologiczny oraz dostępność nowych typów asfaltów, osnów, posypek – to czynniki, które miały bezpośredni wpływ nie tylko na jakość pap, ale także na ich różnorodność.
Dzięki automatyzajcji linii produkcyjnych rozpoczęto wytwarzanie pap na bazie asfaltów oksydowanych, charakteryzujących się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych.

Przeczytaj również: BUDMA 2012: panele dachowe Blachy Pruszyński nagrodzone Złotym Medalem MTP

Nowością jest bezbitumowa papa hydroizolacyjna DEBRIPURE® wyprodukowana przez belgijską firmę IMPERBEL NV/S.A. Produkt powstał na bazie substancji roślinnych. Papa DEBRIPURE® została nagrodzona Złotym Medalem na tegorocznych targach BUDMA w Poznaniu.

PaP hydroizolacyjna DERBIPURE
Autor: www.derbigum.com.pl

Papa hydroizolacyjna DEBRIPURE®

Papa hydroizolacyjna wyprodukowana przez IMPERBEL NV/S.A wytworzona jest na bazie roślinności DERBIPURE. Produkt jest bezbitumowy i wzmocniony mieszanką szklano-poliestrową. Papa składa się z bitumu hybrydowego uzyskanego z recyklingu starych hydroizolacyjnych pap bitumicznych. W górnej warstwie produkt jest wzmocniony z włókna szklanego oraz z włókniny poliestrowej. Powłoki te gwarantują stabilność wymiarową oraz wytrzymałość na rozdarcie i inne uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnia wewnętrzna papy jest kredowana, co pozwala na nakładnie przy użyciu zimnego kleju oraz zgrzewanie za pomocą płomienia lub gorącego powietrza. Powłoka, której trwałość gwarantowana jest dzięki nanotechnologii EASY-CLEAN, ma wysoki współczynnik odbicia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej