Masa asfaltowa o szerokim zastosowaniu

2008-08-06 11:28

Szybkoschnąca, elastyczna masa asfaltowa do gruntowania powierzchni pod izolacje. Stosowana jest również do wykonywania lekkich izolacji przeciwwilgociowych.

Jarlep GM to jednorodny czarny roztwór o konsystencji płynnej do stosowania na zimno bez podgrzewania. Dzięki wysokiej jakości asfaltów, rozpuszczalników oraz syntetycznego kauczuku ma szeroki zakres zastosowania.


Właściwości:

  • małe zużycie roztworu na m2 podłoża (już od 0,2-0,6 kg/m2 w zależności od rodzaju i stanu podłoża);
  • ponad dwukrotnie większa wydajność, szczególnie w obniżonych temperaturach;
  • zdolność wysychania (do 30 min w temp. +23°C), co przyspiesza prace budowlane;
  • dwukrotnie większa głębokość penetracji w głąb gruntowanego podłoża, zdecydowanie zwiększona przyczepność do wszelkich podłoży występujących w budownictwie;
  • konsystencja ułatwiająca rozprowadzanie (obniża uciążliwość wykonywanych prac i zużycie roztworu);
  • zwiększona odporność na spękania pod wpływem mrozu, dzięki zastosowaniu syntetycznych kauczuków.

Produkt może być stosowany do gruntowania nowych i starych, remontowanych podłoży betonowych przed pokryciem papami zgrzewalnymi, ponadto służy do wykonywania lekkich izolacji przeciwwilgociowych fundamentów i ław fundamentowych, balkonów i tarasów oraz gruntowania starych pokryć papowych w przypadku ich renowacji.
Sprawdza się także przy gruntowaniu elementów metalowych, blach, opierzeń, obróbek dekarskich przed pokryciem papami zgrzewalnymi, oraz przy przygotowywaniu podłoży budowlanych pod papy samoprzylepne.
Może być używany do impregnacji i gruntowania podłoży drewnianych i drewnopochodnych (płyt wiórowych, OSB) pod papy termozgrzewalne. Inne zastosowanie masy to izolacja płyt obornikowych, zbiorników na gnojowicę, zbiorników na wodę technologiczną, szamb itp. Służy do zabezpieczania konstrukcji stalowych, jak również ocynkowanych (ochrona przed korozją), a także do malowania ogrodzeń metalowych, drewnianych i betonowych.

Wyrób należy składować i transportować w pozycji stojącej, maksymalnie w trzech warstwach. Przechowywać z dala od źródeł ognia i elementów grzewczych, oraz chronić przed nasłonecznieniem. W czasie transportu wyrób należy zabezpieczyć przed możliwością przemieszczania się i przewrócenia.

UWAGA

Nie stosować do pap smołowych i na pokryciach konserwowanych za pomocą smoły.

Sposób nanoszenia


Roztwór za pomocą szczotki dekarskiej, pędzla, wałka lub natrysku należy nanieść na podłoże suche, oczyszczone z luźnych zanieczyszczeń, rdzy itp. Optymalna temperatura nanoszenia - powyżej +5oC. W chłodniejsze dni przed nalożeniem, produkt należy przechowywać przez  24 godziny w ogrzewanym pomieszczeniu (ułatwi to jego rozprowadzenie i zmniejszy jednostkowe zużycie).

Producentem masy jest firma Izolacja Jarocin.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej