Szkło elektryczne SGG EGLAS

2005-09-09 18:55

Po podłączeniu do zasilania, pokrywająca powierzchnię szkła niskoemisyjna powłoka z tlenków metali, przetwarza energię elektryczną w ciepło. To szkło elektryczne stanowiące szyby zespolone to nowość Saint-Gobain.

Firma Saint-Gobain Glass Polska Sp. wprowadziła na polski rynek szkło elektryczne. Jest to szyba zespolona o podwyższonej izolacyjności termicznej, składająca się z dwóch, trzech lub nawet czterech tafli. Niskoemisyjna powłoka z tlenków metali pokrywająca powierzchnię szkła, przetwarza po podłączeniu do zasilania energię elektryczną w ciepło. Szyba pełni w ten sposób również funkcję grzewczą, co znacznie poprawia komfort cieplny w pomieszczeniu.
Źródłem zasilania są dwie elektrody z podłączonymi przewodami, umieszczone bezpośrednio na szkle niskoemisyjnym. Ukrycie elektrod pomiędzy szybą a ramką dystansową zwiększa bezpieczeństwo i uniemożliwia przypadkowe porażenie. Powłoka przewodząca umieszczona jest zawsze po stronie wewnętrznej zestawu szybowego. Tafle szkła są hartowane, dzięki czemu jego wytrzymałość, a więc i trwałość, jest znacznie wyższa (szkło hartowane wytrzymuje od 2,5 do 5 razy większe naprężenia niż normalne szkło). Szkło SGG Eglas zachowuje parametry szkła o zwiększonej izolacyjności termicznej (w przypadku okna o dwóch szybach 4-16-4 mm współczynnik przenikania ciepła U wynosi 1,5 W/m2K).
Jeżeli szyba ulegnie zniszczeniu, przerwana zostaje powłoka przewodząca, a zasilanie jest odcinane. Do szyby grzewczej można podłączyć alarm antywłamaniowy. Rozbicie okna przy próbie włamania powoduje odłączenie zasilania i natychmiastowe włączenie alarmu. Szkło grzewcze może zostać użyte we wszystkich standardowych konstrukcjach okiennych wykonanych z drewna, tworzywa sztucznego lub aluminium oraz w konstrukcjach stalowych. Można je stosować w przeszkleniach stałych, jak i w oknach uchylno-rozwieranych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej