Szkło elektryczne SGG EGLAS

2005-09-09 18:55

Po podłączeniu do zasilania, pokrywająca powierzchnię szkła niskoemisyjna powłoka z tlenków metali, przetwarza energię elektryczną w ciepło. To szkło elektryczne stanowiące szyby zespolone to nowość Saint-Gobain.

Firma Saint-Gobain Glass Polska Sp. wprowadziła na polski rynek szkło elektryczne. Jest to szyba zespolona o podwyższonej izolacyjności termicznej, składająca się z dwóch, trzech lub nawet czterech tafli. Niskoemisyjna powłoka z tlenków metali pokrywająca powierzchnię szkła, przetwarza po podłączeniu do zasilania energię elektryczną w ciepło. Szyba pełni w ten sposób również funkcję grzewczą, co znacznie poprawia komfort cieplny w pomieszczeniu.
Źródłem zasilania są dwie elektrody z podłączonymi przewodami, umieszczone bezpośrednio na szkle niskoemisyjnym. Ukrycie elektrod pomiędzy szybą a ramką dystansową zwiększa bezpieczeństwo i uniemożliwia przypadkowe porażenie. Powłoka przewodząca umieszczona jest zawsze po stronie wewnętrznej zestawu szybowego. Tafle szkła są hartowane, dzięki czemu jego wytrzymałość, a więc i trwałość, jest znacznie wyższa (szkło hartowane wytrzymuje od 2,5 do 5 razy większe naprężenia niż normalne szkło). Szkło SGG Eglas zachowuje parametry szkła o zwiększonej izolacyjności termicznej (w przypadku okna o dwóch szybach 4-16-4 mm współczynnik przenikania ciepła U wynosi 1,5 W/m2K).
Jeżeli szyba ulegnie zniszczeniu, przerwana zostaje powłoka przewodząca, a zasilanie jest odcinane. Do szyby grzewczej można podłączyć alarm antywłamaniowy. Rozbicie okna przy próbie włamania powoduje odłączenie zasilania i natychmiastowe włączenie alarmu. Szkło grzewcze może zostać użyte we wszystkich standardowych konstrukcjach okiennych wykonanych z drewna, tworzywa sztucznego lub aluminium oraz w konstrukcjach stalowych. Można je stosować w przeszkleniach stałych, jak i w oknach uchylno-rozwieranych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej