Szkło float całkowicie pozbawione koloru

2011-04-29 12:38
Szkło float całkowicie pozbawione koloru
Autor: Pilkington Glass Pavilion, Muzeum w Toledo, USA

Bezbarwne szkło Pilkington Optiwhite™ zapewnia wierne odwzorowanie barw oraz podwyższoną przepuszczalność światła. Doceniane przez projektantów, znajduje szerokie zastosowanie – od kolektorów słonecznych, fasad i przeszkleń wewnętrznych po elementy dizajnerskich mebli.

Szkło float całkowicie pozbawione koloru
Autor: Pilkington Deutsche Post World Net, Bonn, Niemcy

W 2011 roku Pilkington obchodzi 25. rocznicę wprowadzenia na rynek bezbarwnego szkła float o obniżonej zawartości żelaza Pilkington Optiwhite™. Jest to szkło całkowicie pozbawione koloru – zielonkawe zabarwienie charakterystyczne dla zwykłego szkła, zauważalne szczególnie przy grubszych taflach, zostało całkowicie wyeliminowane. Dzięki swojej transparentności i wysokiej przepuszczalności światła (wyższej niż przez zwykłe bezbarwne szkło float o 1% dla szkła o grubości 3 mm i o 6% dla szkła o grubości 15 mm) produkt sprawdza się w przeszkleniach zewnętrznych i wewnętrznych. Umożliwia wierne odwzorowanie kolorów oraz bardzo dobre doświetlenie każdego wnętrza światłem dziennym.

Przeczytaj również: Szkło dźwiękochłonne

Szkło Pilkington Optiwhite™ to znakomite rozwiązanie dla przeszkleń zewnętrznych. Ze względu na swoją wysoką jasność i transparentność, pozwala tworzyć wnętrza pełne naturalnego światła z wyrazistym i prawdziwym odwzorowaniem barw. Dzięki temu szkło Pilkington Optiwhite™ świetnie sprawdza się w fasadach, a użyte w witrynach, podkreśla rzeczywiste kolory eksponowanych materiałów. Umożliwia bardzo dobrą przepuszczalność światła nawet przy zastosowaniu grubszych szyb laminowanych.

Szkło Pilkington Optiwhite™ może być łączone z innymi produktami marki Pilkington w celu spełnienia dodatkowych wymagań w zakresie izolacji cieplnej czy ochrony przed słońcem (w połączeniu np. z przeciwsłoneczną powłoką Pilkington Suncool™ zapewnia wysokoefektywną ochronę przed słońcem i znakomitą izolacyjność cieplną). Jednocześnie obniża ryzyko pękania termicznego takiego szkła i z tego powodu ogranicza potrzebę jego hartowania. Szkło Pilkington Optiwhite™ może być także gięte, hartowane, emaliowane, pokrywane sitodrukiem oraz laminowane folią PVB lub żywicą.

Super przepuszczalne...

Wyjątkowa przezroczystość szkła Pilkington Optiwhite™ sprawia, że jest ono z powodzeniem wykorzystywane w przeszkleniach wewnętrznych, szczególnie tam, gdzie wymagane jest szkło laminowane. Użycie Pilkington Optiwhite™ do produkcji szkła laminowanego zamiast zwykłego szkła float, pozwala na uzyskanie transparentnego i praktycznie całkowicie bezbarwnego wyrobu. Można go stosować w ściankach działowych, schodach, balustradach, drzwiach oraz witrynach sklepowych – wszędzie tam, gdzie ważne jest osiągnięcie efektu transparentności oraz wierne odwzorowanie barw.

Coraz częściej projektanci wnętrz dostrzegają walory szkła Pilkington Optiwhite™ wykorzystując je jako element stołów, blatów i stolików a także innych mebli, gdzie wyeksponowane są brzegi szkła, takich jak półki czy kabiny prysznicowe.

W gablotach ekspozycyjnych wysoka przepuszczalność światła szkła Pilkington Optiwhite™ pozwala na właściwe zaprezentowanie eksponowanych w nich cennych przedmiotów. Jest ono także świetnym szkłem bazowym do wyrobu kafelków, osłon przy wannach, drzwiczek mebli, a także szyb emaliowanych. Szkło Pilkington Optiwhite™ jest wytwarzane w zakładach Grupy NSG w wielu krajach z niezmiennie wysoką jakością.

... i uniwersalne

Pilkington Optiwhite™ wykorzystano w wielu projektach budowlanych na całym świecie, takich jak wieżowce, lotniska czy muzea. Jednym z nich jest otwarty w sierpniu 2009 r. The Glass Pavilion™, przy muzeum w Toledo (USA, Ohio) w którym można zobaczyć jedną z najcenniejszych na świecie kolekcji szkła artystycznego. W przeszkleniach tego budynku o wysokości 4,6 metra wykorzystano 342 szklane tafle o różnych rozmiarach i stopniu wygięcia.

Pilkington Optiwhite™ uwzgledniono także w projekcie londyńskiego wieżowca „The Shard”, który stanie się wkrótce najwyższym budynkiem komercyjnym w Europie Zachodniej. Ten strzelisty biurowiec projektu włoskiego architekta Renzo Piano za sprawą szkła będzie zmieniał swój wygląd w zależności od pory dnia, pozycji słońca i ilości docierajacego do niego światła.

O uniwersalności i wszechstronności Pilkington Optiwhite™ może świadczyć zastosowanie go również we wszystkich szklanych elementach budynku niemieckiej sieci pocztowej Deutsche Post World Net w Bonn, projektu Helmuta Jahna. Łącznie, na potrzeby tej inwestycji wykorzystano ponad 47 odmian szkła Pilkington Optiwhite™, z których każda spełnia określone funkcje. W rezultacie powstała lekka, niemal całkowicie przezroczysta bryła, która mimo swych rozmiarów doskonale wpisuje się w otoczenie nadreńskich parków.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej