Elewacja nowego domu w zabytkowej dzielnicy Londynu. Zachwycająca elewacja z aluminium ZDJĘCIA

2018-03-07 0:09

W londyńskiej dzielnicy Mayfair każda z elewacji, znajdujących się tam domów, jest inna. Na największą uwagę zasługuje jeden z budynków – jego elewacja porośnięta jest "bluszczem z aluminium". Ten projekt fasady wydaje się być próbą dialogu stylu wiktoriańskiego ze współczesnością. Tak projektanci z pracowni Squire and Partners umiejętnie wykorzystali kontekst miejsca przy projektowaniu nowego prywatnego domu wśród kamienic z XVIII wieku 

Mayfair to ekskluzywna dzielnica handlowa w środkowej części Londynu. Luksusowe sklepy, restauracje, puby, wybrukowane uliczki, eleganckie, zabytkowe kamienice bogato zdobione sztukateriami są jej znakiem rozpoznawczym. To właśnie kontekstowi miejsca podporządkowano projekt elewacji domu w zabytkowej dzielnicy Londynu.

Pomysł na oryginalną elewację z aluminium

Fasada aluminiowa kojarzy się przede wszystkim z nowoczesną, nieco futurystyczną w formie architekturą. Elewacja z aluminium w prezentowanym nowym domu, wkomponowanym w XVIII-wieczną architekturę, nie ma nic wspólnego z surowością. Aluminium na elewacji tego imponującego domu wykorzystano w formie winorośli. Metalowa winorośl pokrywa 3-piętową fasadę budynku oraz dodatkowo dobudowany pawilon na dachu.

Zamysłem projektantów było stworzenie wrażenia naturalności – listki aluminiowego bluszczu zabarwiono w różnych odcieniach brązu. Wykonanie prezentowanej elewacji było dość pracochłonne – na specjalnych wspornikach zainstalowano ponad cztery tysiące metalowych listków. Dla podkreślenia efektu naturalności ułożono je nieregularnie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej