Domy drewniane. Gotowy dom pasywny z elewacją z drewna - BEEdomus®

2012-05-16 12:34
BEEdomus®
Autor: BEEdomus® Model domu pasywnego BEEdomus®

BEEdomus®, innowacyjny projekt domu pasywnego, którego drewniane elewacje chronione są zaawansowaną membraną paroprzepuszczalną DuPont™ Tyvek® UV Facade jest dostępny jako dom gotowy.

Innowacyjny dom pasywny BEEdomus® wkrótce pojawi się na rynku. Projekt tego drewnianego domu gotowego, zaprojektowanego w 2009 roku na planie przenikających się kół, jest zgodny, zarówno z ideami środowiskowymi, jak i rozwiązaniami lokalnymi.

Zobacz także: Domy pasywne TERRA-ARCHITEKTURA

Okrągła fasada BEEdomus® wykonana jest z okładziny sosnowej. Za nią ułożono membranę paroprzepuszczalną, DuPont™ Tyvek ® UV Facade, która dzięki swojej wodoszczelności, wytrzymałości mechanicznej oraz wysokiej odporności na działanie promieni UV pełni funkcję pewnego ekranu przeciwdeszczowego. Membrana zapewnia skuteczną i długotrwałą ochronę domu przed szkodliwymi działaniami kapryśnej pogody.

– System elewacyjny w postaci desek z otwartymi przestrzeniami pomiędzy nimi powoduje, że ochronna membrana umieszczona bezpośrednio za nimi, jest narażona na promienie UV i deszcz przez cały cykl życia budynku. Dlatego też musieliśmy znaleźć materiał, który nie tylko ochroni budynek w długim okresie czasu, ale także spełni nasze bardzo wysokie wymagania – wyjaśnia Serge Lochu, twórca pomysłu BEEdomus®.

BEEdomus®
Autor: BEEdomus® Plan domu pasywnego BEEdomus®, autor Serge Lochu
BEEdomus®
Autor: Richard Nourry Wnętrze domu pasywnego BEEdomus®, autor Serge Lochu, projekt wnętrz: Au long cours, Agence á un fil

Architekt Serge Lochu poleca membrany DuPont™ Tyvek® znając ich niezawodność od 30 lat. W zależności od modelu domu, do pełnej ochrony potrzeba od 200 do 500 metrów kwadratowych materiału.

Membrana paroprzepuszczalna DuPont™ Tyvek ® UV Facade - właściwości

DuPont™ Tyvek® UV Façade jest membraną służącą do długotrwałej ochrony termoizolacji i konstrukcji budynków pod systemami okładzin elewacyjnych z otwartymi łączeniami i odpowiada standardowi IT THERE 13859-2. Jak wszystkie membrany DuPont™ Tyvek®, ta także jest niezwykle lekka, elastyczna i łatwa w montażu.
Membrany DuPont™ Tyvek® zostały nagrodzone prestiżowym wyróżnieniem Q-Mark przez "UK Timber Frame Association" (Wielka Brytania).
Więcej informacji o DuPont™ Tyvek® i jego właściwościach: www.tyvek.pl

Domy gotowe BEEdomus®

BEEdomus® - to koncepcja, w której okrągłe, drewniane domy pasywne (z otwartą elewacją z drewna) spełniają bardzo wysokie wymagania środowiskowe. Te domy gotowe są dostępne w różnych wariantach i rozmiarach. Projekt zakłada czerpanie z lokalnych zasobów drewna (do budowy domu używana jest sosna morska z regionu Landes, Francja) oraz z miejscowej siły roboczej, dzięki czemu ma pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę. Więcej informacji można uzyskać na www.beedomus.com

Więcej o DuPont

DuPont Building Innovations - DuPont™ Tyvek® jest produktem działu DuPont Building Innovations. DuPont - DuPont (NYSE: DD) oferuje innowacyjne produkty, materiały i usługi. Firma wierzy, że poprzez innowacyjne projekty i współpracę z różnymi klientami, w tym rządowymi i pozarządowymi organizacjami, może pomóc znaleźć rozwiązania dla tak poważnych wyzwań współczesnego świata jak: zapewnienie wystarczającej ilości zdrowej żywności dla wszystkich, zmniejszenie uzależnienia od paliw kopalnych oraz ochrona życia i środowiska naturalnego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej