Balkon za szybą

2009-09-07 11:10
Balkon za szybą
Autor: Schuco Apartamentowiec z zabudową loggi w systemie Lumon

Mieszkańcy osiedli pragną zabudowywać balkony, by móc korzystać z nich niezależnie od warunków atmosferycznych. Osłonięty balkon to bezpieczne zacisze chroniące jego użytkowników przed hałasem ulicznym i zanieczyszczonym powietrzem. Podwyższa standard mieszkania, a także jego wartość.

Balkon za szybą
Autor: Schuco Budynek wielorodzinny z loggiami zabudowanymi w systemie Lumon

Przetestowany w najtrudniejszych warunkach klimatycznych, system przeszkleń balkonowych Schüco  Lumon umożliwia nie tylko zabezpieczenie balkonu przed deszczem, kurzem czy hałasem, zaprojektowano go w taki sposób, by nadać budynkom wielorodzinnym zarówno wyższy standard użytkowania jak i nowoczesny wygląd.

Przesuwno-składane tafle szklane to innowacyjna technologia, umożliwiająca bezpieczne i komfortowe użytkowanie zabudowanego balkonu lub loggi, bez zakłócania wyglądu elewacji budynku.

Konstrukcja

W systemie zabudowy balkonów i loggi zastosowano bezpieczne, hartowane szkło (ESG), anodowane lub lakierowane profile aluminiowe oraz rolki i elementy ślizgowe z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego. Wszystkie części mocujące wykonano z aluminium lub stali nierdzewnej.

System umożliwia zabudowę balkonów i loggi do 100 m ponad poziom gruntu, przy czym szerokość standardowych tafli sięga 950 mm i mogą  one mieć do 2800 mm wysokości. Tafle szklane montuje się w prowadnicach umieszczonych pomiędzy sufitem i poręczą balustrady lub sufitem i posadzką. Zabudowa umożliwia łatwe otwieranie części lub całego przeszklenia oraz zapewnia wygodę obustronnego mycia bez potrzeby wychylania się na zewnątrz. Po zsunięciu tafle tworzą wąski, szklany pakiet na bocznej ścianie budynku.

Oranżeria w bloku

Dzięki szklanej zabudowie balkon absorbuje promienie słoneczne, ogrzewa się i przekazuje ciepło pozostałym pomieszczeniom. W pozycji zamkniętej, pomiędzy taflami przewidziano szczeliny infiltracyjne o szerokości 1-3 mm, które jednocześnie uniemożliwiają przenikanie deszczu na balkon. Zamknięty balkon jest niczym „ogród zimowy“. Deszcz, śnieg i wiatr nie mają dostępu do jego wnętrza, zaś wąskie szczeliny pomiędzy szklanymi taflami umożliwiają właściwą wentylację i odprowadzenie wilgoci. Jest to przeszklenie pozbawione pionowych ram, dlatego nie ogranicza widoku ani dostępu światła. Ponieważ otwarcie przeszklenia może nastąpić jedynie od wewnątrz, system stanowi dodatkową ochronę przed włamaniem a brak rygli i pionowych ram utrudnia wspięcie się na wyższe kondygnacje.

Niezakłócony rytm elewacji

Systemowe przeszklenie balkonowe jest estetyczne i daje poczucie komfortu. Dla obserwatora z zewnątrz zabudowa balkonu nie zmienia elewacji budynku. Ruch tafli po jednym torze wyklucza nierównomierność odbić światła. System uzyskał Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie oraz Europejską Aprobatę Techniczną ETA. Może być wprowadzany wszędzie tam, gdzie prawo budowlane dopuszcza stosowanie balkonów i loggi.

Balkon za szybą
Autor: Schuco Zabudowa balkonów narożnych w systemie Lumon
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej