Zaślepiony łącznik

2007-05-22 16:03

Zaślepka zaciskowo-uszczelkowa jest rozwiązaniem samoblokującym się po założeniu. Ułatwia to montaż, gdyż nie jest wymagane dodatkowe użycie kleju. Nowy łącznik wyposażony jest tzw. "uszy" zarówno z przodu jak i z tyłu elemrntu, które po zamontowaniu zaginane są na rynnie.

 
Łącznik

 
Zaślepka zaciskowo-uszczelkowa

System rynnowy ze stali powlekanej, firmy Galeco został poszerzony o nowe elementy - zaślepkę oraz łącznik. Zaślepka zaciskowo-uszczelkowa jest rozwiązaniem samoblokującym się po założeniu. Ułatwia to montaż rynien, gdyż nie jest wymagane dodatkowe użycie kleju. Produkt jest uniwersalny tzn. może być stosowany na zakończeniu rynny zarówno z prawej jak i lewej strony. Jej prawidłowy montaż gwarantuje szczelność systemu. Drugim zmodyfikowanym elementem systemu, jest łącznik, służący do spinania rynien. Jest on wyposażony w uszczelki i mocowany jest na haku. Takie rozwiązanie podnosi stabilność systemu oraz uszczelnia połączenie rynien. Nowy łącznik wyposażony jest tzw. 'uszy' zarówno z przodu jak i z tyłu elemrntu, które po zamontowaniu zaginane są na rynnie. Pozwala to na trwalsze spojenie rynny z łącznikiem. Oba elementy dostępne są w sześciu kolorach: białym, czarnym, ciemno czerwonym, ceglastym, grafitowym i brązowym.

Wszystkie elementy systemu wykonanego z fińskiej stali orynnowania pokryte są czterema warstwami zabezpieczającymi:

Zalety systemu Galeco Stal:

  • folia zabezpieczająca każdą rynnę i rurę przed zniszczeniem,
  • tradycyjny europejski profil,
  • głębszy od innych dostępnych na rynku profili rynien stalowych w tym rozmiarze, zwiększa powierzchnię rynny i wydajność całego systemu,
  • uszczelki na narożnikach systemu - wyklucza to konieczność stosowania łączników uszczelkowych tuż przy łukach,
  • łącznik na haku - rozwiązanie to zwiększa sztywność systemu i trzeba stosować haków tuż przy łączniku.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej