Rynny niezawodne i trwałe

2010-01-19 8:55
Niezawodne i trwałe
Autor: MARLEY POLSKA Sp. z o. o.

System rynnowy aluminiowy wykonany jest w technologii przyjaznej środowisku.

Aluminium jest materiałem bardzo łatwym do ponownego wykorzystania. W procesie recyklingu nie traci na jakości, a ilość energii potrzebnej do jego przetopienia jest niewielka  – o 95% niższa niż energii potrzebnej do pierwotnego wytworzenia aluminium z boksytów. Szacuje się, że na świecie używa się obecnie 75% całego aluminium, wyprodukowanego po 1888 roku.

Rynny i rury Marley Alutec wykonano z ciągnionego aluminium o grubości 1,5 mm (wszystkie pozostałe elementy systemu są również z tego materiału). Jest to metal lekki (waży około 65% mniej niż popularna w budownictwie stal), ma bardzo korzystny, wysoki współczynnik wytrzymałości do masy oraz jest odporny na korozję. Aluminium w naturalny sposób utlenia się powierzchniowo, tworząc warstwę ochronną. W razie zarysowania lub uszkodzenia tej warstwy, materiał utlenia się ponownie i odbudowuje barierę ochronną. Dzięki temu nie koroduje.

Zalety opisywanego orynnowania:

  • rynny i rury wykonane są z ciągnionego aluminium o grubości 1,5 mm, czyli ponad dwukrotnie większej, od innych rynien metalowych,
  • połączenia rynien z kształtkami gwarantują szczelność i stabilność,
  • kolor powierzchni uzyskuje się w wyniku poliestrowego malowania proszkowego, co zapewnia trwałość barwy,
  • praca wykonawców jest szybsza i łatwiejsza niż  podczas montażu rynien i rur z innego materiału.  

Malowane proszkowo

Systemy rynnowe Marley Alutec są malowane proszkowo, dzięki czemu ich powierzchnia ma stabilną barwę i nie wymaga konserwacji przez wiele lat. Przewidywany okres ich bezusterkowej eksploatacji jest znacznie dłuższy od innych rynien metalowych dostępnych na rynku. Produkty oferowane są w kolorach: Antyczna Czerń i Brąz, ale mogą być również dostępne w 18 innych standardowych kolorach spośród palety RAL. Oprócz barw standardowych, producent może zaoferować system orynnowania w każdym innym kolorze (z palety RAL) wskazanym przez Klientów (w zależności od wielkości zamówienia).

Niezawodne i trwałe
Autor: MARLEY POLSKA Sp. z o. o. Rynna Marley Alutec 125 mm z rurą spustową 90 mm.
WAŻNE!

Niezależnie od zastosowanego rozwiązania, bardzo ważne jest czyszczenie rynien, również nowych, przynajmniej dwa razy do roku!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej