Ruukki Solar Thermal Roof. Dach, który wykorzystuje energię słoneczną

2014-04-07 12:49
Dachy Ruukki. Ruukki Solar Thermal Roof
Autor: Ruukki Ruukki Classic Solar Thermal Roof to część systemu wykorzystywania energii słonecznej

Firma Ruukki wprowadza na rynek nowy produkt dachowy - Ruukki Classic Solar Thermal Roof. Jest to dach, który będzie wykorzystywał energię słoneczną do podgrzewania wody użytkowej, a także ogrzewania domu. System Ruukki to rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, domków letniskowych, a także niskich budynków z pochyłym dachem.

Jaki dach wybrać, żeby obniżyć rachunki za energię? Dach Ruukki Classic Solar

Ruukki Classic Solar Thermal Roof to część systemu wykorzystywania energii słonecznej. Składa się on z zintegrowanych z dachem kolektorów słonecznych, urządzeń grzewczych instalowanych w domu, a także łączących je instalacji, czyli rur cieplnych. Kolektory słoneczne pokrywają część dachu. Montowane są na wysokości około 3 m poniżej kalenicy dachu. Kolektor jest prawie niewidoczny, gdy zostanie w pełni zintegrowany z dachem stalowym Ruukki Classic z rąbkiem stojącym. Ciepło z kolektorów jest przekazywane do zbiornika z ciepłą wodą użytkową. W takiej instalacji można wykorzystać również pompę ciepła.

Ilość ciepła pozyskiwane przez dach z zintegrowanymi kolektorami zależy od konfiguracji systemu, położenia domu oraz kierunku nachylenia dachu. Okres gwarancji producenta to 25 lat.

System wykorzystywania energii słonecznej i zwiększenia efektywności energetycznej budynku to rozwiązanie odpowiednie przede wszystkim dla domów jednorodzinnych, domków letniskowych, a także niskich budynków z pochyłym dachem.

Produkt Ruukki oferowany był do tej pory jedynie w Finlandii. Od końca marca b.r. dostępny jest już w Polsce.

Dachy Ruukki. Ruukki Solar Thermal Roof
Autor: Ruukki Ruukki Solar Thermal Roof. Kolektor słoneczny jest prawie niewidoczny, gdy zostanie w pełni zintegrowany z dachem Ruukki Classic z rąbkiem stojącym.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej