Ruukki Solar Thermal Roof. Dach, który wykorzystuje energię słoneczną

2014-04-07 12:49
Dachy Ruukki. Ruukki Solar Thermal Roof
Autor: Ruukki Ruukki Classic Solar Thermal Roof to część systemu wykorzystywania energii słonecznej

Firma Ruukki wprowadza na rynek nowy produkt dachowy - Ruukki Classic Solar Thermal Roof. Jest to dach, który będzie wykorzystywał energię słoneczną do podgrzewania wody użytkowej, a także ogrzewania domu. System Ruukki to rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, domków letniskowych, a także niskich budynków z pochyłym dachem.

Jaki dach wybrać, żeby obniżyć rachunki za energię? Dach Ruukki Classic Solar

Ruukki Classic Solar Thermal Roof to część systemu wykorzystywania energii słonecznej. Składa się on z zintegrowanych z dachem kolektorów słonecznych, urządzeń grzewczych instalowanych w domu, a także łączących je instalacji, czyli rur cieplnych. Kolektory słoneczne pokrywają część dachu. Montowane są na wysokości około 3 m poniżej kalenicy dachu. Kolektor jest prawie niewidoczny, gdy zostanie w pełni zintegrowany z dachem stalowym Ruukki Classic z rąbkiem stojącym. Ciepło z kolektorów jest przekazywane do zbiornika z ciepłą wodą użytkową. W takiej instalacji można wykorzystać również pompę ciepła.

Ilość ciepła pozyskiwane przez dach z zintegrowanymi kolektorami zależy od konfiguracji systemu, położenia domu oraz kierunku nachylenia dachu. Okres gwarancji producenta to 25 lat.

System wykorzystywania energii słonecznej i zwiększenia efektywności energetycznej budynku to rozwiązanie odpowiednie przede wszystkim dla domów jednorodzinnych, domków letniskowych, a także niskich budynków z pochyłym dachem.

Produkt Ruukki oferowany był do tej pory jedynie w Finlandii. Od końca marca b.r. dostępny jest już w Polsce.

Dachy Ruukki. Ruukki Solar Thermal Roof
Autor: Ruukki Ruukki Solar Thermal Roof. Kolektor słoneczny jest prawie niewidoczny, gdy zostanie w pełni zintegrowany z dachem Ruukki Classic z rąbkiem stojącym.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej