Renowacja i konserwacja dachowych pokryć z papy

2008-01-10 10:37
Dacholeum firmy Selena
Autor: Selena

Dacholeum to preparat służący do renowacji dachów i wykonywania hydroizolacji typu lekkiego i średniego. Został zmodyfikowany kauczukiem syntetycznym z dodatkiem żywic. Dzięki temu powłoki hydroizolacyjne zyskują odporność na spękania mrozowe, typowe dla naszego klimatu.

Dacholeum Tytan Professional to środek do renowacji i konserwacji dachowych pokryć z papy. Służy również do wykonywania bezspoinowych hydroizolacji pionowych i poziomych typu lekkiego i średniego. Jest to masa bitumiczna średnio modyfikowana kauczukiem syntetycznym z dodatkiem żywic, przeznaczona do stosowania na zimno. Produkt stosowany jest do odnawiania i konserwacji pokryć dachowych z papy, również do wykonania powłoki hydroizolacyjnej bezpapowej i na podkładzie z papy.

Pozwala także na wykonywanie laminatów zbrojonych włóknem szklanym, wierzchnich izolacji przeciwwodnych w podziemnych częściach budowli oraz zbiorników wody przemysłowej. Można go stosować na lekko wilgotnych powierzchniach.

Podstawowym zadaniem preparatu jest konserwacja i regeneracja pokryć dachowych. Papa po kilkunastu miesiącach od położenia na dachu niszczeje i traci swoje pierwotne właściwości ochronne, a na powierzchni pojawiają się spękania. Dzięki właściwościom konserwacyjnym, nowy produkt na długi czas utrzyma powierzchnię w dobrym stanie technicznym. Zniszczoną już papę regeneruje, głęboko w nią wnikając i uelastyczniając, a na jej powierzchni tworzy elastyczną powłokę ochronną. Produkt jest odporny na spękania pomrozowe. Warstwa hydroizolacyjna opiera się działaniu słabych kwasów i zasad oraz do pewnego stopnia niweluje ruchy podłoża i mikropęknięcia. Dzięki zmodyfikowanej formule można go nakładać na lekko wilgotne powierzchnie.

 

parametry techniczne
temperatura powietrza i podłoża podczas stosowania po 6 godzinach
czas schnięcia 1 warstwy 12 godzin
zużycie 0,5-0,7 kg/m2 na 1 warstwę
ilość warstw 2-3 warstwy w zależności od zastosowania
czyszczenie narzędzi benzyną lakową lub innym rozcieńczalnikiem organicznym
przechowywanie w oryginalnie zamkniętych opakowaniach, w suchym miejscu
Normy, Atesty - PN-B-24006D:1997
- certyfikat zgodności z normą Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji
- Krajowa Deklaracja Zgodności 154.07 z dnia 07.09.2007

 Dane techniczne i informacje o sposobie stosowania podane są dla temperatury: +23oC ± 2oC.

Przygotowane podłoże nie może być zmrożone, oszronione, musi być pozbawione zastoin wody. Należy usunąć stare, kruche i łuszczące się fragmenty papy i inne zanieczyszczenia. Pęcherze, wybrzuszenia, które utworzyły się na istniejących fragmentach papy należy przeciąć na krzyż i podkleić lepikiem. Ubytki powierzchni i wyrwy uzupełnić masa szpachlową. W przypadku wykonywania hydroizolacji: usunąć luźne elementy, ostre krawędzie, zanieczyszczenia i pył, części metalowe odrdzewić. Ubytki wyspoinować, powierzchnie porowate wyrównać zaprawą cementową. Podłoża betonowe, silnie chłonne oraz narażone na mocne obciążenia naporem wody należy zagruntować (nie stosować gruntów na bazie wody).
Preparat stosować na zimno. Przed aplikacją w niskich temperaturach należy wstawić na minimum12 godzin do ciepłego pomieszczenia. Dacholeum należy nakładać szczotką dekarską lub pędzlem. Kolejne warstwy nakładać po wyschnięciu poprzedniej.
Renowacja i konserwacja pokryć dachowych - nałożyć przynajmniej 2 warstwy masy. W celu wydłużenia żywotności powłoki zaleca się ostatnią, świeżą warstwę masy posypać posypką mineralną.
Fundamenty, podziemne części budowli, hydroizolacja podposadzkowa - masę nakładać w 2-3 warstwach, w przypadku terenów "trudnych" (rejony drgań gruntu itp.), przewidywanych dużych obciążeń wodą zaleca się nałożenie 3 warstw oraz wtopienie w 2-gą warstwę włókniny.
Stropy betonowe - podłoże zagruntować i nałożyć przynajmniej 3 warstwy masy, wtapiając w 2-gą warstwę tkaninę techniczną. W celu wydłużenia żywotności powłoki, ostatnią warstwę masy, przed jej wyschnięciem, posypać posypką mineralną.
Nie stosować w pomieszczeniach zamkniętych przeznaczonych na stały pobyt ludzi.
Produkt zawiera rozpuszczalnik organiczny - nie stosować w kontakcie ze styropianem.

Cena brutto dostępnych opakowań (zł): 35,30 (5 kg); 57,70 (9 kg); 112,20 (18 kg)

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej