Płyty MFP na wszystkie konstrukcje dachowe i pod każde pokrycie dachowe

2012-09-05 19:33
płyta budowlana MFP budowa
Autor: Pfleiderer Grajewo S.A.

Płyty MFP do wykonania konstrukcji dachowych to propozycja doceniana zarówno przez dekarzy, jak i inwestorów. Pierwszym ułatwia pracę podczas krycia dachów, drugim – przynosi oszczędności. Płyty MFP zyskują coraz więcej zwolenników.

Płyty MFP to wytrzymały materiał, który służy m.in. do wykonania sztywnych poszyć dachowych mocowanych do konstrukcji dachów. Za płytami MFP przemawiają nie tylko ich wysoka wytrzymałość, która zapewnia bezpieczeństwo dekarzom podczas krycia dachów, ale również pozostałe parametry. W dużej mierze ważna jest tu odporność na wilgoć, jak również to, że płyty MFP zapewniają dobrą izolację akustyczną oraz skuteczną izolację termiczną. Dzięki odpowiedniej gęstości płyta MFP o grubości 12 mm lepiej izoluje termicznie niż warstwa cegieł ceramicznych o grubości 11,4 cm. Sztywne poszycie z płyt MFP oznacza więc niższe rachunki za ogrzewanie.

Oszczędność pieniędzy wynika również z faktu, że łatwość montażu płyt MFP pozwala uniknąć dekarzom błędów budowlanych, które są kosztowne i trudne do naprawienia. Z kolei błędy w pracach dekarskich, które nie zostaną naprawione odbijają się niekorzystnie na kosztach eksploatacji budynku.

Dodatkowo - według deklaracji producenta płyt MFP - ułożenie sztywnego poszycia z płyt MFP przez dekarza zajmuje czterokrotnie mniej czasu niż poszycia z desek, a to sprzyja oszczędzaniu czasu i pieniędzy.

Płyty MFP zostały sklasyfikowane jako trudnozapalne, co oznacza, że nie wymagają dodatkowej impregnacji przeciwogniowej. Dzięki temu nie tylko koszty prac dekarskich są mniejsze, ale zostaje zapewnione większe poczucie bezpieczeństwa użytkowników.

Budowlanych płyt MFP nie trzeba układać w jednym kierunku, tak jak to jest konieczne w przypadku pozostałych materiałów drewnopochodnych. Dzięki temu, że można je dowolnie docinać, układać i mocować tak że, całość kupionego materiału da się optymalnie wykorzystać do krycia dachów. Ponadto jeśli podczas układania sztywnego poszycia z płyt MFP zostaną mniejsze elementy, można je wykorzystać do wykończenia konstrukcji lukarn czy do budowy podbitki dachowej.

Trzeba również wiedzieć, że uniwersalne płyty MFP sprawdzają nie tylko jako materiał na sztywne poszycie pod pokrycie dachowe, ale też do wykończenia wnętrz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej