Miedziany dach

2008-10-22 12:15

Miedź to najtrwalszy materiał stosowany jako pokrycie dachowe. Używano jej już 2000 lat p.n.e. Już w tych czasach architekci odkryli, że metal ten jest niezwykle wszechstronny, gwarantuje trwałość i bezpieczeństwo. To właśnie ze względu na bardzo długą żywotność, produkt ten cieszy się najlepszą opinią wśród dekarzy.

Miedź zachowuje swoje pierwotne właściwość przez około 300 lat bez żadnej konserwacji (Statua Wolności w całości pokryta jest tym materiałem). W praktyce oznacza to, że koszt inwestycji amortyzuje się na przestrzeni kilkunastu lat, a położony przez nas dach będzie służył kilku kolejnym pokoleniom.

Specjaliści z firmy Tegola poszli o krok dalej. W dachówkach z linii Metal Line połączono jedne z najstarszych materiałów budowlanych wodoszczelny bitum z miedzią. W ten sposób powstał materiał pokryciowy, odporny na wszelkie czynniki atmosferyczne i upływ czasu.

Dachówki oferowane są w kilku wariantach: PRESTIGE, PRESTIGE ANTIQUE, PRESTIGE GOLD, PRESTIGE STAR oraz PRESTIGE ZT. Poszczególne serie różnią się między sobą materiałem wykańczającym górną powierzchnię dachówki. Możliwe jest wykończenie dachówki miedzią, miedzią spatynowaną w procesie produkcji, miedzią zabezpieczoną przed patynowaniem, miedzią z natryskiem ze złota oraz cynko-tytanem. Każda z serii łączy w sobie tradycję materiału, z którego jest wykonana z innowacyjną formą włoskiego designu. Oferowane dachówki są polecane jako pokrycie dachów zabytkowych, ale również jako materiał do tworzenia eleganckich i jednocześnie futurystycznych projektów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej