Miedziany dach

2008-10-22 12:15

Miedź to najtrwalszy materiał stosowany jako pokrycie dachowe. Używano jej już 2000 lat p.n.e. Już w tych czasach architekci odkryli, że metal ten jest niezwykle wszechstronny, gwarantuje trwałość i bezpieczeństwo. To właśnie ze względu na bardzo długą żywotność, produkt ten cieszy się najlepszą opinią wśród dekarzy.

Miedź zachowuje swoje pierwotne właściwość przez około 300 lat bez żadnej konserwacji (Statua Wolności w całości pokryta jest tym materiałem). W praktyce oznacza to, że koszt inwestycji amortyzuje się na przestrzeni kilkunastu lat, a położony przez nas dach będzie służył kilku kolejnym pokoleniom.

Specjaliści z firmy Tegola poszli o krok dalej. W dachówkach z linii Metal Line połączono jedne z najstarszych materiałów budowlanych wodoszczelny bitum z miedzią. W ten sposób powstał materiał pokryciowy, odporny na wszelkie czynniki atmosferyczne i upływ czasu.

Dachówki oferowane są w kilku wariantach: PRESTIGE, PRESTIGE ANTIQUE, PRESTIGE GOLD, PRESTIGE STAR oraz PRESTIGE ZT. Poszczególne serie różnią się między sobą materiałem wykańczającym górną powierzchnię dachówki. Możliwe jest wykończenie dachówki miedzią, miedzią spatynowaną w procesie produkcji, miedzią zabezpieczoną przed patynowaniem, miedzią z natryskiem ze złota oraz cynko-tytanem. Każda z serii łączy w sobie tradycję materiału, z którego jest wykonana z innowacyjną formą włoskiego designu. Oferowane dachówki są polecane jako pokrycie dachów zabytkowych, ale również jako materiał do tworzenia eleganckich i jednocześnie futurystycznych projektów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej