Masa bitumiczna do prac naprawczych

2008-01-28 10:50

Abizol G Tytan Professional to plastyczna, gęsta masa bitumiczna modyfikowana kauczukiem syntetycznym i zbrojona włóknami. Preparat sprawdza się w polskim klimacie, tworzy warstwy izolacji o dużej odporności na spękania powstające na skutek działania ujemnych temperatur.

Masa szpachlowa asfaltowo-kauczukowa przeznaczona jest do prac naprawczych pokryć dachowych, podklejania papy asfaltowej, szpachlowania ubytków, załamań i fug. Dobrze sprawdza się przy uszczelnianiu połączeń metal-beton-papa. Na przykład przy obróbce kominów, świetlików, czy wylotów kanałów wentylacyjnych. Za pomocą preparatu można wykonać również elastoplastyczne bezszwowe powłoki przeciwwodne pod ziemią oraz miejscowe uszczelnienie hydroizolacji. Masa dobrze sprawdza się na lekko wilgotnych i suchych powierzchniach. Uzyskane powłoki są plastyczne, dzięki czemu wytrzymują nawet znaczne ruchy podłoża. Są też odporne na wpływ warunków atmosferycznych, słabych kwasów i zasad oraz agresywnych substancji zawartych w gruncie.

Dane techniczne

temperatura powietrza i podłoża podczas stosowania od +5 do +35oC
grubość warstwy - prace naprawcze: 2-5 mm,
- uszczelnienia bezszwowe: 2-3 mm
pyłosuchość 3-4 godziny
czas schnięcia 3-4 dni
zużycie około 1,2 kg/m2 na 1 mm
ilość warstw - powłoki hydroizolacyjne: 2-3
- prace uszczelniające: w zależności od potrzeb
czyszczenie narzędzi benzyną lakową lub innym rozcieńczalnikiem organicznym
opakowanie 1 lub 5 kg
Normy, atesty PN-B-24620:1998; Krajowa Deklaracja Zgodności 158.07 z dnia 07.09.2007

Dane techniczne i informacje o sposobie stosowania podane są dla temperatury +23oC2oC i wilgotności powietrza 50-60%.

Sposób użycia: 
Przygotowanie podłoża.
Podłoże nie może być zmrożone, oszronione oraz musi być pozbawione zastoin wody. Trzeba usunąć luźne elementy, zanieczyszczenia, piasek. Dla poprawy przyczepności, podłoża porowate i chłonne należy zagruntować i poczekać do jego wyschnięcia.
Przed wykonywaniem uszczelnień bezszwowych wszystkie kąty i naroża wyoblić, wykonując masą szpachlową fasetę, a podłoża pylące zagruntować (nie stosować gruntów na bazie wody) i poczekać do jego wyschnięcia.
Aplikacja.
Przed aplikacją w niskich temperaturach produkt wstawić na min. 12 godzin do ciepłego pomieszczenia. Stosować na zimno. Podczas stosowania w wysokich temperaturach ,w celu równomiernego odparowania rozcieńczalnika, należy nakładać cieńsze warstwy.
Prace naprawcze.
Masę szpachlową nakładać szpachlą, wypełniając uszkodzone miejsca warstwą o grubości 2 do 5 mm. Przy mokrych podłożach masę należy wcierać energicznymi ruchami w celu aktywacji substancji podnoszących przyczepność do mokrych podłoży.
Wykonanie uszczelnień bezszwowych.
Masę nakładać metalową pacą, starając się zachować jednakową grubość. Jednorazowo można nakładać warstwę o grubości 2 do 3 mm. Aby wyeliminować przypadkowe niedokładności i błędy wykonawcze, należy nakładać 2 warstwy cieńsze, a nie jedną grubą.

Producentem masy jest firma Selena.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej