Konserwacja pokryć dachowych

2008-08-01 16:14

Masa asfaltowo-aluminiowa przeznaczona jest do konserwacji i dekoracji pokryć dachowych, blach metalowych oraz asfaltowych izolacji przeciwwilgociowych. Tworzy dekoracyjną srebrzystą powłokę, która dzięki właściwościom odblaskowym korzystnie wpływa na rozkład temperatur oraz opóźnia starzenie powłok bitumicznych.

Alubit Tytan Professional przeznaczony jest do wykonywania powłok ochronno-dekoracyjnych na wszelkiego rodzaju asfaltowych izolacjach przeciwwodnych. Środek konserwuje pokrycia dachowe - bitumiczne i metalowe. Można stosować go przy zabezpieczaniu obróbek blacharskich i konstrukcji stalowych oraz uszczelnianiu eternitu.
Specjalnie skomponowana receptura zawierająca płatki aluminium, sprawia, że konstrukcje metalowe pokryte masą przybierają srebrzystą barwę. Preparat dzięki właściwościom odblaskowym wpływa korzystnie na rozkład temperatur na powierzchni dachu. Opóźnia też procesy starzenia i niszczenia powłok bitumicznych. Powierzchnie pokryte masą są skutecznie chronione i odporne na warunki atmosferyczne.

Sposób użycia:

Przygotowanie podłoża - nie może być ono zmrożone, oszronione, musi być pozbawione zastoin wody. Należy usunąć luźne fragmenty papy i inne zanieczyszczenia. Pęcherze i wybrzuszenia przeciąć na krzyż i podkleić lepikiem. Dla wyrównania powierzchni, wyrwy i ubytki trzeba wypełnić masą szpachlową .
Aplikacja - stosować na zimno. Przed użyciem dokładnie wymieszać. W czasie wykonywania prac masę należy co pewien czas mieszać ze względu na osadzanie się płatków aluminium na dnie pojemnika. Należy nakładać pędzlem lub natryskowo, jak najcieńszą warstwą. Atutem jest silne wiązanie preparatu z powierzchnią przy nakładaniu masy na lekko wilgotne podłoże.
Izolacji nie należy stosować wewnątrz pomieszczeń.

parametry techniczne
kolor srebrny
postać ciecz
temperatura powietrza i podłoża podczas stosowania od +5 do +35oC
pyłosuchość po 6 godzinach
czas schnięcia 12 godzin
zużycie 0,15-0,25 kg/m2
liczba warstw jedna
czyszczenie narzędzi benzyną lakową lub innym rozcieńczalnikiem organicznym
opakowanie puszka - 1 kg, wiadro - 5 kg
Normy, Atesty PN-B-24004:1997
Krajowa Deklaracja Zgodności 157.07 z dnia 07.09.2007
uwagi  - zawiera rozpuszczalnik organiczny - nie stosować w kontakcie ze styropianem,
- przechowywać w oryginalnie zamkniętych opakowaniach, w chłodnym i suchym miejscu. Można przechowywać w ujemnych temperaturach.

Parametry techniczne i informacje o sposobie stosowania podane są dla temperatury +23oC ± 2oC i wilgotności ok. 60%. Niższa temperatura i podwyższona wilgotność wydłuża czas schnięcia.

Producentem masy jest firma Selena SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej