IZOHAN MONOFLEX PVC - elastyczne pokrycie dachowe

2015-02-06 14:18
membrana dachowa PVC
Autor: Izohan Membrana dachowa IZOHAN MONOFLEX PVC

Jednowarstwowa, zbrojona membrana dachowa PVC - IZOHAN MONOFLEX PVC, oferowana przez należącą do Grupy ATLAS firmę IZOHAN, przeznaczona jest do mechanicznego mocowania w systemach dachowych - na dachach płaskich i pochyłych. Membranę dachową PVC wykorzystuje się do wykonywania nowych pokryć dachowych, jak i renowacji.

IZOHAN MONOFLEX PVC - właściwości membrany dachowej i montaż

Produkt jest alternatywą dla powszechnie stosowanych rolowych materiałów bitumicznych. Jako system jest rozwiązaniem tańszym, co odgrywa szczególną rolę w przypadku inwestycji wielkopowierzchniowych i lżejszym (zastosowanie membrany o grubości 1,5 mm oznacza nacisk około 2 kg/m²). Osnową membrany dachowej jest tkana siatka poliestrowa. 
Membrana dachowa jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, promieni UV oraz uszkodzenia mechaniczne. Trwałość pokrycia dachowego szacuje się na około 30 lat. Materiał w razie konieczności jest łatwy w wymianie i renowacji, a zużyty podlega recyklingowi.
Montaż membrany dachowej jest prosty, szybki, bezpieczny i pozwala utrzymać czystość w miejscu pracy. Mocowanie odbywa się mechanicznie łącznikami teleskopowymi. Zgrzewaniu gorącym powietrzem poddaje się jedynie zakłady. Ponieważ materiał jest elastyczny, łatwo układa się go na dachach o nieregularnych kształtach. Membranę IZOHAN MONOFLEX PVC można także stosować w systemach balastowych lub pełnoklejowych w połączeniu z klejem kontaktowym PVC lub klejem typu Sprayfast PCA.

Pokrycie dachowe systemowe

Membrana dachowa IZOHAN MONOFLEX PVC oferowana jest w dwóch podstawowych kolorach z palety RAL – szarym (RAL 7046) i ciemnoszarym (7015), w rolkach o długości 20 m. Grubość materiału to 1,2 mm lub 1,5 mm, szerokość 1,06 m i 2,12 m.
Pokrycie dachowe jest produktem systemowym, oferowanym wraz z akcesoriami montażowymi – ścieżkami komunikacyjnymi, prefabrykowanymi narożnikami i wpustami, kształtką PVC (rąbkiem stojącym), blachą powlekaną PVC, systemami mocowania teleskopowego oraz listwami dociskowymi perforowanymi, warstwami izolacyjnymi i paroizolacyjnymi, klejami, czyścikami i uszczelniaczami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej