IZOHAN MONOFLEX PVC - elastyczne pokrycie dachowe

2015-02-06 14:18
membrana dachowa PVC
Autor: Izohan Membrana dachowa IZOHAN MONOFLEX PVC

Jednowarstwowa, zbrojona membrana dachowa PVC - IZOHAN MONOFLEX PVC, oferowana przez należącą do Grupy ATLAS firmę IZOHAN, przeznaczona jest do mechanicznego mocowania w systemach dachowych - na dachach płaskich i pochyłych. Membranę dachową PVC wykorzystuje się do wykonywania nowych pokryć dachowych, jak i renowacji.

IZOHAN MONOFLEX PVC - właściwości membrany dachowej i montaż

Produkt jest alternatywą dla powszechnie stosowanych rolowych materiałów bitumicznych. Jako system jest rozwiązaniem tańszym, co odgrywa szczególną rolę w przypadku inwestycji wielkopowierzchniowych i lżejszym (zastosowanie membrany o grubości 1,5 mm oznacza nacisk około 2 kg/m²). Osnową membrany dachowej jest tkana siatka poliestrowa. 
Membrana dachowa jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, promieni UV oraz uszkodzenia mechaniczne. Trwałość pokrycia dachowego szacuje się na około 30 lat. Materiał w razie konieczności jest łatwy w wymianie i renowacji, a zużyty podlega recyklingowi.
Montaż membrany dachowej jest prosty, szybki, bezpieczny i pozwala utrzymać czystość w miejscu pracy. Mocowanie odbywa się mechanicznie łącznikami teleskopowymi. Zgrzewaniu gorącym powietrzem poddaje się jedynie zakłady. Ponieważ materiał jest elastyczny, łatwo układa się go na dachach o nieregularnych kształtach. Membranę IZOHAN MONOFLEX PVC można także stosować w systemach balastowych lub pełnoklejowych w połączeniu z klejem kontaktowym PVC lub klejem typu Sprayfast PCA.

Pokrycie dachowe systemowe

Membrana dachowa IZOHAN MONOFLEX PVC oferowana jest w dwóch podstawowych kolorach z palety RAL – szarym (RAL 7046) i ciemnoszarym (7015), w rolkach o długości 20 m. Grubość materiału to 1,2 mm lub 1,5 mm, szerokość 1,06 m i 2,12 m.
Pokrycie dachowe jest produktem systemowym, oferowanym wraz z akcesoriami montażowymi – ścieżkami komunikacyjnymi, prefabrykowanymi narożnikami i wpustami, kształtką PVC (rąbkiem stojącym), blachą powlekaną PVC, systemami mocowania teleskopowego oraz listwami dociskowymi perforowanymi, warstwami izolacyjnymi i paroizolacyjnymi, klejami, czyścikami i uszczelniaczami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej