Folia wysokoparoprzepuszczalna

2007-05-24 14:12

Wśród materiałów dekarskich membranę należy sklasyfikować jako wysokoparoprzepuszczalną folię wstępnego krycia. Oznacza to że można ją umieścić bezpośrednio nad izolacją termiczną, bez konieczności pozostawienia szczeliny wentylacyjnej.

DACHOWATM jest wysoko paroprzepuszczalną powłoką przeznaczoną do stosowania jako jedna z warstw w konstrukcji dachu. W odróżnieniu od dostępnych na polskim rynku produktów, nowa folia jest wytwarzana metodą elektrostatycznego laminowania punktowego. Dzięki tej technologii folia jest elastyczna, mocna, a mikroprzestrzenie o szerokości 1-2 mikrometrów gwarantują wysoką paroprzepuszczalność. Są równomiernie drożne na całej powierzchni powłoki, co zapewnia zachowanie wysokich parametrów w każdym miejscu materiału. Z punktu widzenia składu i budowy, nowy produkt jest wielowarstwową włókniną polipropylenową.

 


Wśród materiałów dekarskich membranę należy sklasyfikować jako wysoko paroprzepuszczalną folię wstępnego krycia. Oznacza to że można ją umieścić bezpośrednio nad izolacją termiczną, bez konieczności pozostawienia szczeliny wentylacyjnej. Folia reguluje procesy związane ze skraplaniem pary wodnej i gromadzeniem skroplin. Jest tak zbudowana, że nie przepuszcza wody, ale przepuszcza parę wodną. Woda która dostała by się pod pokrycie dachowe, nie zawilgoci więźby ani izolacji lecz spłynie po folii. Jednocześnie, para wodna swobodnie wydostaje się przez membranę na zewnątrz, nie gromadząc się w termoizolacji.
Producentem folii jest firma MARMA. W jej ofercie znajdują się folie paroszczelne, siatki podtynkowe, siatki ogrodzeniowo-drogowe M 006 i M 007, siatki budowlane oraz wiele innych produktów z tworzyw sztucznych.

Parametry techniczne
Materiał polipropylen
Masa [g/m2]  115
Sd /równoważna warstwa powietrza/ [m] 0,02
Wytrzymałość na zerwanie [N/5 cm] wzdł. 220 w poprzek 150
Wydłużenie przy zerwaniu [%] wzdł. 80-100 w poprzek 80-120
Wytrzymałość na rozerwanie gwożdziem [N/5 cm] >95 N
Zakres temperatur stosowania -40oC - +80oC
Wysokość słupa wody [mm H2O] 2000
Paroprzepuszczalność g/m2/24 h 2000
Standardowe wymiary rolki  
szerokość [mm] 500
długość [m] 50
 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej