Dzięki temu pokryciu dachowemu możemy poprawić jakość powietrza

2017-11-08 9:31
pokrycie dachu Enviro Air
Autor: TechnoNicol Zasada działania pokrycia dachowego Enviro Air

W laboratoriach koncernu TechnoNICOL opracowano zgrzewalną papę dachową, która ma zdolność oczyszczania powietrza z tlenku azotu (NOx). Szacuje się, że 1000 m² tego pokrycia dachowego z papy jest w stanie oczyścić powietrze jak 1200 m²  terenu zieleni.

Papa dachowa ENVIRO AIR

Najnowszy produkt firmy TechnoNICOL, zgrzewalna papa Enviro Air, chroni nie tylko przed promieniowaniem UV i jest skutecznym materiałem hydroizolacyjnym, ale także redukuje stężenie szkodliwych tlenków azotu w powietrzu, którego głównym źródłem są spaliny samochodowe. 
Producent przekonuje, że 1000 m² tej papy dachowej usuwa z powietrza taką samą ilość szkodliwych substancji co teren zieleni o powierzchni 1200 m².
Użycie pap wykonanych w tej technologii daje szansę na aktywne i niedrogie usuwanie z powietrza szkodliwych związków chemicznych. Jest to szczególnie istotne w kontekście dynamicznie rozwijającego się budownictwa mieszkalnego oraz sektora przemysłowo-magazynowego.

Papa zgrzewalna
Autor: TechnoNicol Papa zgrzewalna Enviro Air - takie pokrycie dachowe może przyczynić się do poprawy jakości powietrza
papa dachowa Enviro Air
Autor: TechnoNicol Struktura papy Enviro Air

Zasada działania oczyszczającego pokrycia dachowego

Za rozkład tlenku azotu odpowiada, wzmocniony specjalistycznymi spoiwami, dwutlenek tytanu - unikalny związek, który pod wpływem światła słonecznego tworzy jony wodorotlenowe Oh. Wytworzone na powierzchni rodniki hydroksylowe są silnymi utleniaczami, biorącymi udział w utlenianiu adsorbowanych substancji organicznych i nieorganicznych. Aktywacja procesu następuje, gdy promieniowanie UV pada na cząstki dwutlenku tytanu, uwalniając energię niezbędną do rozpadu cząstek tlenków azotu i innych zanieczyszczeń. Resztki reakcji zostają wypłukane przez wodę deszczową.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej