Dach wykonany w jednym systemie

2009-05-13 19:58
Dach wykonany w jednym systemie
Autor: Monier Sp. z o.o. Taśma wentylacyjno-uszczelniająca Figaroll

Decydując się na system dachowy mamy pewność, że każdy z elementów będzie do siebie pasował pod względem funkcjonalnym i estetycznym.

Dach wykonany w jednym systemie
Autor: Monier Sp. z o.o. Dachówka antenowa
Dach wykonany w jednym systemie
Autor: Monier Sp. z o.o. Przykłady dachówek kształtowych

Aby dach spełniał swoją funkcję musi być przede wszystkim szczelny. Zapewni to połączenie dachówki ceramicznej lub cementowej z oryginalnymi i systemowymi akcesoriami służącymi do budowania dachu, dlatego bardzo ważne jest aby wszystkie elementy miały wysoką jakość.

System dachowy umożliwia wykonanie całości pokrycia dachowego – od elementów izolacyjnych (membrany i folie np. Divoroll Pro, Divoroll Kompakt, Divoroll Universal+ czy Veltitech 120), po dachówki (podstawowe oraz kształtowe) i wykończenie (np. obróbka komina taśmą Wakaflex 2).
Istotnym elementem w budowie dachu jest warstwa wstępnego krycia, do której stosuje się membrany i folie dachowe, które chronią poddasze i cały dom przed przeciekaniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wybór materiałów o dobrych jakościowo parametrach zapewnia suchy i odpowiednio wentylowany dom. 
Szczelność całego dachu zależy szczególnie od jakości wykonania przejść kominów i ścian przy połaci dachu oraz koszy dachowych. Braas w swojej ofercie proponuje technicznie zaawansowane aluminiowe kosze dachowe w kolorach zgranych z barwami proponowanych dachówek. Ponieważ nawet najprostszy dach spadzisty składa się z co najmniej dwóch płaszczyzn konieczne jest połączenie ich materiałem zapewniającym jednoczesne uszczelnienie i wentylację połaci dachu. Służą do tego np. taśmy wentylacyjno-uszczelniające: Metalroll 2, Figaroll, Braas Vent oraz uszczelki kalenicowe.
Przy nachyleniu połaci dachu przekraczającym 60o konieczne jest stosowanie klamer, które zwiększają odporność dachu na działanie silnego wiatru.  Zaczepy klamrowe służą przede wszystkim do mocowania tych dachówek, które cięte są przy grzbiecie, koszu dachowym i w innych miejscach, gdzie występują największe siły ssania wiatru.
Bezpieczne poruszanie się po połaci dachu zapewnią stopnie i ławy kominiarskie. Zwieńczeniem systemu dachowego jest orynnowanie, czyli zapewnienie odprowadzenia wody opadowej z połaci dachu. System rynnowy Braas StabiCor jest trwałym i estetycznym rozwiązaniem systemowym chroniącym elewacje przed zaciekami, a fundamenty i ściany przed zawilgoceniem.

Trwałość i piękny wygląd dachu to również elementy pokrycia. Dachówki cementowe Braas produkowane w technologii Cisar mają rójwarstwową budowę. Pozwalają zwiększyć estetykę i trwałość dachu. Warstwa nośna i środkowa są m.in. odpowiedzialne za trwały kolor modeli Bałtyckiej, Romańskiej i Tegalit. Warstwa uszlachetniająca to powłoka wierzchnia pokryta podwójną warstwą akrylową Lumino, która nadaje dachówkom gładkość powierzchni, dzięki czemu są one odporne na zabrudzenia i porastanie mchem.

Dach wykonany w jednym systemie
Autor: Monier Sp. z o.o. Dach wykonany z wykorzystaniem systemu dachowego
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej