Dach płaski pod nadzorem. System monitoringu dachu płaskiego S-One

2019-06-03 11:51
Konstrukcja dachu płaskiego
Autor: SENSE Monitoring Pomiar konstrukcji dachu płaskiego

Dachy płaskie, zwłaszcza te w budynkach oraz halach wielkopowierzchniowych, szczególnie narażone są na przecieki czy obciążenie, chociażby zalegającym śniegiem. Nowo opracowany przez firmę SENSE Monitoring system S-One sprawdza na bieżąco stan techniczny dachu płaskiego.

Stan techniczny dachu płaskiego pod nadzorem

System S-One bazuje na nowatorskiej metodzie pomiarowej - sieci czujników laserowych montowanych w punktach oparcia dźwigarów dachu płaskiego oraz tarczach pomiarowych rozmieszczonych w miejscach największych ugięć. Wyniki pomiarów analizowane są w chmurze, która dostępna jest za pośrednictwem specjalnej aplikacji na urządzenia mobilne. Wszystkie dane pomiarowe są archiwizowane i dostępne z panelu administratora budynku.

System nadzorujący dach płaski oferowany jest na zasadzie abonamentu. O jakichkolwiek nieprawidłowościach z dachem płaskim właścicel czy nadzorca powiadamiany jest automatycznie e-mailem lub SMS-em.

Dach bezpieczniejszy i tańszy w eksploatacji

System monitoringu dachu płaskiego pozwala zmniejszyć koszty utrzymania obiektu, związane m.in. z odśnieżaniem dachu. Co ważniejsze natomiast, czuwa nad bezpieczeństwem użytkowania obiektu. Czytelny interfejs umożliwa sprawdzenie aktualnego stanu konstrukcji dachu płaskiego i ewentualne zaplanowanie akcji odśnieżania. Wiadomo już z doświadczenia, że zaniedbania mogą być kosztowne lub tragiczne w skutkach (katastrofa budowlana w hali Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 r.).

Dach płaski. System monitoringu dachu płaskiego S-One
Autor: SENSE Monitoring Sensor laserowy

SENSE Monitoring to polska, innowacyjna firma, której zespół tworzą inżynierowie budownictwa, geodeci oraz informatycy. Ma na swoim koncie liczne wyróżnienia, m.in. laur drugiej edycji konkursu Startupy w Pałacu czy zwycięstwo w kategorii Smart City w konkursie European Startup Awards 2017. To także jedyny polski startup w Top10 na Wolves Summit.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej