Dach płaski pod nadzorem. System monitoringu dachu płaskiego S-One

2019-06-03 11:51
Konstrukcja dachu płaskiego
Autor: SENSE Monitoring Pomiar konstrukcji dachu płaskiego

Dachy płaskie, zwłaszcza te w budynkach oraz halach wielkopowierzchniowych, szczególnie narażone są na przecieki czy obciążenie, chociażby zalegającym śniegiem. Nowo opracowany przez firmę SENSE Monitoring system S-One sprawdza na bieżąco stan techniczny dachu płaskiego.

Stan techniczny dachu płaskiego pod nadzorem

System S-One bazuje na nowatorskiej metodzie pomiarowej - sieci czujników laserowych montowanych w punktach oparcia dźwigarów dachu płaskiego oraz tarczach pomiarowych rozmieszczonych w miejscach największych ugięć. Wyniki pomiarów analizowane są w chmurze, która dostępna jest za pośrednictwem specjalnej aplikacji na urządzenia mobilne. Wszystkie dane pomiarowe są archiwizowane i dostępne z panelu administratora budynku.

System nadzorujący dach płaski oferowany jest na zasadzie abonamentu. O jakichkolwiek nieprawidłowościach z dachem płaskim właścicel czy nadzorca powiadamiany jest automatycznie e-mailem lub SMS-em.

Dach bezpieczniejszy i tańszy w eksploatacji

System monitoringu dachu płaskiego pozwala zmniejszyć koszty utrzymania obiektu, związane m.in. z odśnieżaniem dachu. Co ważniejsze natomiast, czuwa nad bezpieczeństwem użytkowania obiektu. Czytelny interfejs umożliwa sprawdzenie aktualnego stanu konstrukcji dachu płaskiego i ewentualne zaplanowanie akcji odśnieżania. Wiadomo już z doświadczenia, że zaniedbania mogą być kosztowne lub tragiczne w skutkach (katastrofa budowlana w hali Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 r.).

Dach płaski. System monitoringu dachu płaskiego S-One
Autor: SENSE Monitoring Sensor laserowy

SENSE Monitoring to polska, innowacyjna firma, której zespół tworzą inżynierowie budownictwa, geodeci oraz informatycy. Ma na swoim koncie liczne wyróżnienia, m.in. laur drugiej edycji konkursu Startupy w Pałacu czy zwycięstwo w kategorii Smart City w konkursie European Startup Awards 2017. To także jedyny polski startup w Top10 na Wolves Summit.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej