Preparat grzybobójczy Mykos

2006-07-05 17:13

Mykos jest preparatem do natychmiastowego użycia. Nie należy go mieszać z innymi środkami, zagęszczać ani rozcieńczać. Metoda nanoszenia preparatu jest dowolna (wałek, pędzel, metoda natryskowa).

Większość materiałów budowlanych, służących do wykonywania okładzin - m.in. zaprawy klejowe czy zaprawy tynkarskie - posiada w swoim składzie cement, wapno, szkło wodne; zasadowość tych materiałów jest tak wysoka, że zapobiega rozwijaniu się grzybów i pleśni. Nowe produkty budowlane pozbawione są tych agresywnych składników. W ich miejsce weszły gotowe dyspersje żywic, ułatwiające prace tymi materiałami, przy jednoczesnym polepszeniu ich właściwości fizycznochemicznych. Brak właśnie tych agresywnych składników zwiększa prawdopodobieństwo zasiedlenia przez grzyby i pleśnie wewnętrznej struktury materiału. Ponadto duża część nowoczesnych materiałów budowlanych jest wyrobami mokrymi, gotowymi do użycia, co dodatkowo pozytywnie wpływa na rozwój mikroorganizmów.
Płyn ATLAS MYKOS stosuje się na ściany i posadzki, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Pozostając długo w strukturze zabezpieczonego podłoża, zapewnia on długotrwałe działanie. Po wyschnięciu warstwa płynu jest przezroczysta. Zagruntowana powierzchnia jest odporna na temperatury od -20C do +80C.
Przed przystąpieniem do pracy, należy bezwzględnie usunąć przyczyny zawilgocenia budynku. Gdy podłoże będzie już suche, wszystkie zabrudzenia, powstałe wskutek działania mikroorganizmów, należy zmyć ciepłą wodą z dodatkiem detergentów. Na koniec podłoże trzeba spłukać czystą wodą. Konieczne jest również zabezpieczenie powierzchni przed spłukaniem opadami atmosferycznymi, bądź szybkim wysuszeniem (powierzchnie nasłonecznione).
Preparat jest gotowy do użycia, nie należy go mieszać z innymi środkami oraz zagęszczać lub rozcieńczać. Metoda nanoszenia preparatu jest dowolna (wałek, pędzel, metoda natryskowa). Na podłożach silnie skażonych mikrobiologicznie należy nanieść preparat jeszcze raz i po upływie 48 godzin wykonać prace związane z malowaniem powierzchni farbami renowacyjnymi. Farby, dzięki swoim właściwościom hydrofobowym (mała nasiąkliwość wodą oraz dobra przepuszczalność gazów) oraz zasadowy odczyn pH, zmniejszają do minimum możliwość rozwoju mikroorganizmów. Zwiększają jednocześnie odporność na niekorzystne warunki środowiska, a także polepszają estetykę budynku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej